iedereen zonder kleerscheuren verliep, gaan we vrolijk het najaar in met een aantal sterke titels. In de herfstvakantie richten we ons helemaal op de kids met twee films. Op 9 oktober gaat onze 'cross over' film Ratjetoe en de Thornberrys: bij de beesten af! in première. De familie Zoetzuur spoelt aan op een 'onbe woond' eiland, waar ze de familie Berenklauw ontmoeten en samen wilde avonturen beleven. Twee dagen later opent Polleke het Cinekid festival in Amsterdam. Gebaseerd op de verhalen van Guus Kuijer, is dit een frisse enthousiaste film over Polleke, haar Marokkaanse vriendje Mimoen, haar hippe moeder, haar inge wikkelde vader en haar 'nerdie' meester die de vriend van haar moeder wordt. Vanaf 23 oktober rollebollen George Clooney en Catherine Zeta-Jones over het scherm in Intolerable Crut (wordt weer lachen aan de kassa, met zon titel),een hilarische komedie van de Coen Bros. over liefde, advocaten en vette scheidingsschikkingen. Clooney heeft alle charme van een eigentijdse Cary Grant en Zeta-Jones is een verleide lijk geldgeil wijf dat ook hem om haar vinger probeert te winden. Een van de grote (kerst)hits wordt zon der enige twijfel LoveActually (20 november), een ultieme romantische komedie, die uit tien ogenschijnlijk losse verhaallijnen bestaat die uiteindelijk alle maal op een mooie manier samenkomen op kerstavond. Het is het regiedebuut van Rtchard Curtis, die eerder al het sce nario schreef voor onder meer Bridget Jones's Diary en Notting HUI. De indrukwekkende cast bestaat onder andere uit Hugh Grant, Liam Neeson, Colin Firth, Laura Linney, Emma Thompson.Alan Rickman, Keira Knightley (Pirates of the Caribbean), Billy BobThornton, Denise Richards en RowanAtkinson. Op 27 november brengen we Kees de jongen uit. Elders in dit blad is uitge breid informatie te vinden over deze grote Nederlandse kwaliteits-familiefilm. UPSTREAM PICTURES Binnenkort brengt Upstream Pictures twee films van Israëlische makelij uit. Op 23 oktober aanstaande het hartver scheurende familiedrama Broken Wings. Wanneer de vader onverwacht door een ongeluk om het leven komt raakt het gezin in eerste instantie volledig ont wricht. Moeder en de vier kinderen gaan allemaal op hun eigen wijze om met het verdriet en de nieuwe situatie, maar doen uiteindelijk hun best weer nader tot elkaar te komen met als gevolg een bijzonder ontroerend 'happy end'. Op 6 november gaat Yossi &jagger in première, een mooi en subtiel verhaal over vriendschap en liefde tussen een groepje mannelijke en vrouwelijke sol daten in het Israëlische leger. Beide films gaan in première op het Cinema Mediterranee festival dat op 15 oktober begint in diverse Nederlandse steden. WARNER BROS. Het was een gekke zomer, wij deden nauwelijks mee, maar er zijn aardig wat blockbusters doorheen gegaan. Blijft natuurlijk raar dat een vent met een Godcomplex en een piraat die er uitziet als Keith Richards met de box office weglopen, terwijl er van tevoren op papier zoveel sterkere kandidaten waren (je zou je minimaal groen en misschien geel ergeren). Hoe dan ook, tijd om ons kwetsbaar op te stellen, we komen met The A en we gaan voor een mil joen bezoekers. Dat is voor The Matrix Reloaded net niet gelukt en nu ga ik niet zeggen dat ik mijn conclusies zal trekken, maar als jullie er zeker van wil len zijn dat ik er volgend jaar nog ben. We besluiten het jaar met Looney Tunes, Back in Action, alle vertrouwde karak ters zijn weer aanwezig en dat allemaal om de wereld te redden. Gezien de internationale marketingvoorschriften mag ik hier niet het vergelijk met Space jam maken, maar ik zou toch de box office cijfers maar even uit het archief halen. The Last Samurai, de nieuwste van Tom Cruise, is onze grote publiekstrekker van januari. Voor meer samurai zwaarden verwijs ik naar onze collega's met Kill BUI (zeg maar First Samurai), maar dit belooft minimaal even spectaculair te worden. Een kleine blik op 2004: Brad Pitt in leren rokje in Troy Halle Berry als Catwoman, Harry Potter 3, De griezel bus (nieuwe Bos Bros.), Scooby Doo 2 en Ocean's 12 met opnamen in Amsterdam. Ik blijf nog maar even bij Warner denk ik. HOLLAND FILM NIEUWS - 37

Holland Film Nieuws | 2003 | | pagina 37