spotlight Speciaal voor Spotlight heeft Joke Senders (60) haar gouden Maltezer Kruis mét diamant opgespeld. Fred Wester (58) heeft zijn bioscoopherinnerin gen meegenomen. Nu ze afscheid hebben genomen van het witte doek kijken we in het Rembrandt Theater in Eindhoven terug op veertig jaar bioscoopgeschiedenis. Wanneer zijn jullie voor het laatst in Rembrandt geweest? Joke:'Voor mij is het nu drie weken geleden. Na het afscheid hier ben ik niet meer terug geweest.' Fred: 'Ik was hier woensdag nog. Een collega had mij gevraagd om naar een projector te kijken.' Zijn jullie hier in Rembrandt begonnen? Joke:'Nee, wij zijn in Chicago begonnen.' Fred:'Chicago is afgebrand, de dag voor de première van De witte (1980; red.).' Was dat een bioscoop van Minerva? Fred:'Nee, toen was dat van de Eindhovense en Utrechtse Bioscoop Maatschappij, van Desmet en later Pastoors.' Joke: 'We hebben eigenlijk maar met vier bazen te maken gehad. Na Pastoors mijnheer Van Willigen en nu Haig Balian en Jan Willem Verhoeven.' Hoe zijn jullie bij de bioscoop 50 - HOLLAND FILM NIEUWS terechtgekomen? Fred:'Ik had interesse in techniek en in film, je hebt zon leeftijd, hè. Ik was daarvoor elektricien geweest, ik heb heel eventjes in de bouw gewerkt en daarna bij een drukkerij. En toen hoorde ik van iemand dat de operateur, Noudje ik ben zijn naam vergeten, weg ging.' Joke:'Ik ben via mijn zusje geko men, als interieurverzorgster. Dat heette toen nog werkster. Daarna ben ik gevraagd of ik de kassa wilde leren. En vervolgens de administratie en de weekafsluiting. Ik heb van alles gedaan, ook achter de bar en ik was assistent bedrijfs leidster.' Had je in 1965 ander publiek? Fred:'Het publiek schiftte zich een beetje uit.We draaiden in Select bijvoorbeeld de betere films, arthouse films eigenlijk. In Parisien draaiden we vooral westerns.' Joke: 'En in Chicago vooral familie films.' Fred:'En in Rembrandt draaiden we van alles.' Wat zullen jullie nu het meeste missen? Joke:'Mijn collega's vooral, hè. En het publiek toch wel. De klanten die hier geregeld komen beginnen je te kennen en maken een praatje over het weer en allerlei ziektes.' Fred:'En dat ze oma geworden zijn. Maar het grote voordeel is dat je in het weekend weer naar ver jaardagsfeestjes kan.' 11 e jaargang nummer 63 - april 2005 Holland Film Nieuws, het magazine voor het film- en bioscoopbedrijf Uitgever Stichting Holland Film Land Eindredacteur Jeroen Huijsdens Bladcoördinator Riet Zegers Medewerkers Anne Marie van Vollenhoven Lucia Alleman Fsther Boersma Marije Sietsma Frank de Neeve Frank Smit Dirk de Lille Beeldredactie Conny Huijsdens Advertenties Riet Zegers Redactieadres Van Eeghenstraat 3-1 1071 GH AMSTERDAM Telefoon: 020-6793843 Fax: 020-6732963 E-mail: hfn@worldonline.nl Vormgeving Young Creations Postbus 209 9200 AE DRACHTEN Contactpersoon: Egbert Spinder Telefoon:(>512-54 13 31 Fax:0512-54 29 .30 Email: egbert@youngcreations.nl Drukwerk Young Media Group Netherlands BV Postbus 209 9200AE DRACHTEN Holland Film Nieuws is een uitgave van de Stichting Holland Film Land. Het magazine wordt op basis van córitrolled circu- lation zes keer per jaar gratis verspreid onder de medewer kers van de leden van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB). Overige geïnteresseerden kun nen een abonnement aanvragen. Dit kost 30.- (exclusief BTW) voor zes exemplaren. Abonnementen zijn aan te vragen via ()2(Mv938-i3. Niets uit deze uitgave mag worden overgenomen zonder' bronvermelding en uitdrukkelijke goedkeuring van de eindre - daeteur.Aan artikelen en/of uitspraken kunnen geen rechten worden ontleend. Vrienden van Holland Film Nieuws Holland Film Nieuws kan worden uitgegeven dankzij een bij drage van de hoofdsponsor.de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB). Voorts dankt Holland Film Nieuws haar voortbestaan aan loyale adverteerders die wij kortweg de Vrienden van Holland Film Nieuws noemen. Het zijn: De Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (hoofd sponsor) Nationale Bioscoopbon Act ion Sign Cinema Service Compeso GmbH Digitai Genius Digital Media Solutions Huizenga Group Jean Mineur MediaVision B.V Jimmy's Product Popcorn Marcel van Wichem N1CAM Paradiso Entertainment Nederland B.V Scrcemision Nederland B.V Stichting Bio-Kinderrevalidatie Stichting BRFIN Stichting Filmiransport/Filmcenlralc Nieuwegein B.V. ticket.international Software Trading TixWav United International Pictures B.V. Warner Bros. (Holland) B.V Young Media Group Benelux B.V

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 50