feature zie meer van de film met een Alcons cinema geluidssysteem ker en ook eenvormig geworden, men moet een kwartier reclame ondergaan, en een deel van het publiek vertoont onaangenaam gedrag'. Door een andere CEO is de aanmerking gemaakt, dat er geen gordijnen meer in de bioscoopzalen zijn. Gordijnen voor de schermen zijn weliswaar als een atavisme te beschouwen, maar met deze uit spraak is bedoeld dat het teken voor 'de illusie van de bezoeker, in de komende twee uren in een andere wereld te zullen verkeren' daarmee is weggenomen. In dat kader wijs ik met instemming op de uitspraken van de cultuursociologische onder zoeker Carl Rohde, die in het in Holland Film Nieuws van juni jongst leden verschenen interview heeft gezegd, dat er, wat de kwaliteit van de bioscoopervaring betreft, nog veel achterstand is en dat de multiplexen al jaren hetzelfde zijn, maar dat er 'wel behoefte is aan de bioscoop als een plek om met z'n allen iets te doen, omdat we steeds meer vereen zamen'". Samenvattende conclusies De hier geciteerde uitspraken van belangrijke functionarissen in de filmindustrie maken duidelijk dat althans een deel van de leiders van major companies overtuigd is van het cruciale belang dat de bioscopen voor de productie hebben. Daarom is er reden voor de verwachting, dat hun daarmee in overeenstemming zijnde voorkeuren voor een omzich tig windowbeleid er (uiteindelijk) toe zullen leiden dat rigoureuze verkor tingen van de windows achterwege blijven. Zoals blijkt uit de in noot 6 bedoelde publicaties, is er een dis cussie gaande over de oorzaken van de recente dalingen van het bios coopbezoek. Niet te ontkennen is, dat de productie in de afgelopen periode onvoldoende aantrekkelijke films heeft opgeleverd, hetgeen (met de vertragingsfactor van de win dows) tevens tot uiting komt in stag nerende dvd-omzetten. Evenmin is echter te ontkennen dat er verschui vingen zijn opgetreden en optreden in de consumptiepatronen en in de smaak van het publiek. Uit de in paragraaf 1 uiteengezette bestaansreden van windows volgt, dat het daarbij niet primair gaat om bescherming van de bioscopen, maar om de continuïteit van de speelfilm productie. Dit betekent dat de betrokken partijen open moeten staan voor het zoeken naar een nieuw evenwicht: geen minimalise ring, maar optimalisering van het windowbestel. Alcons cinema systemen zijn uitgerust met de unieke RBN601 ribbon luidspreker technologie, voor een onovertroffen verstaanbaarheid, met een ongekende detaillering. Alleen met een Alcons cinema systeem geeft u uw bezoeker werkelijk alles van de (digitale) film. Kijk voor meer informatie op www.alconsaudio.com ofwww.ribboncinemasystem.com GVOlutionarV audio SOlutiOflS1 1 2 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 11