U topoi is Emmert opent, Euro sluit op locatie um moest plaats maken voor zaal twee. Nu wil Caubo cle zaal weer multifunctio neel maken. Hij heeft kleinschalige optre dens voor ogen, stand-up comedians en singer-songwriters. Het bedrijfsleven kan de zaal gebruiken als accommodatie voor presentaties. Ook een bruiloft wijst Caubo niet af, met familiefilmpjes in de zaal en dansen in het café. 'Veel mensen komen voor het knopje.' Maar Joep Caubo is toch vooral een bios coopmens. Hij wendt al zijn inventiviteit aan om het publiek naar films te laten kij ken, met een ouderenmatinee, arrangemen ten voor kinderfeestjes, een arthouse pro gramma en een maandelijkse gay movie avond. Ook heeft hij een programma van literatuurverfilmingen, waarbij schrijvers een toelichting geven op hun boek en de film. Nu is hij connecties aangegaan met een datingbureau. 'De bioscoop is een ide ale omgeving om te daten. Bij ons zijn de loveseats drukbezet. Maar ook voor een eerste afspraakje kun je hier perfect terecht. Een etentje van tevoren en achteraf kun je het gesprek op gang brengen door het over de film te hebben.' Joep Caubo zweert bij de magie van de bioscoop. Film staat op celluloid en de voorstelling begint met het ophalen van het doek. Voor hem geen megaplex en oversi- zed popcornbekers. Met zijn bioscoopvrien den zit hij wel eens te fantaseren: zou een servicebioscoop aanslaan in Amsterdam? Op de site van Utopolis wordt elke seconde afgeteld naar de ope ning van Utopolis Emmen. Op de vraag of de bioscoop ook daad werkelijk klaar is als de teller op nul staat antwoordt Peter Isaak resoluut: 'De openingsdatum is vastgesteld op 23 november.' De opening zal gepaard gaan met de van Utopolis bekende glamour en glitter, maar de openingsfilm wil Isaak nog niet verklappen. Utopolis Emmen ligt aan de rand van cle stad. Aan de ene kant strekken de weilanden zich uit, aan de andere kant ligt het cen trum op loopafstand. De bioscoop krijgt een wonderlijk uiterlijk. Het gebouw heeft de vorm van een stuk zeep en het wordt door de mensen van Utopolis dan ook wel Het Zeepje genoemd. Zeven zalen worden aan elkaar geregen door een lange projectiestraat. Als een vel is de gevel van witte kunstharspleister om de zalen heen getrokken. Het gebouw hangt als het ware boven een nieuw gegraven gracht. Behalve een foyer zit er in het gebouw een ruim te van 560 m2 voor horeca. De bedoeling is een bistro en Grand Café-achtige gelegenheid waarvoor nog een exploitant wordt gezocht. Utopolis Emmen moet het publiek een complete bioscoopavond bieden. Utopolis heeft gekozen voor Emmen als een expansieve stad met een groot verzorgingsgebied. In de kern wonen 55.000 mensen; samen met de bijbehorende dorpen wonen er in en rond Emmen 108.000 mensen. Echter, plek voor twee bioscopen is er niet. Euro zal zijn zalen sluiten. Het huurcontract van de bioscoop loopt nog acht maanden. Exploitant Abel Abeln laat weten dat de onderhan delingen tussen hem, Utopolis en de eigenaar van het pand nog gaande zijn. Hij verwacht wel dat de uitkomst zal zijn dat Euro al aan het einde van dit jaar sluit. HOLLAND FILM NIEUWS - 27

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 25