teasers UNITED INTERNATIONAL PICTURES UIP is nog altijd alive and kicking en dat bewijzen we dit najaar wederom met een paar prima films! Elizabethtown (3 november) Regie: Cameron Crowe. Cast: Orlando Bloom, Kirsten Dunst, Susan Sarandon. Meer dan bijzondere film. Binnen één dag hoort Drew dat hij is ontslagen, dat zijn vader is overleden en dat zijn vriendin hem dumpt en ziet het eigenlijk niet meer zitten. Tijdens de vlucht naar huis ontmoet hij de scherp zinnige en grappige stewardess Claire, die zich als zijn reddende engel opwerpt en bewijst dat fantastische din gen altijd onverwacht gebeuren. Elizabethtown, UIP Doom (3 november) Regie: Andrzej Bartkowiak. Cast: The Rock, Rosamund Pike. Verfilming van één van de meest populaire videogames ooit. Serenity (17 november) Regie: Joss Whedon. Cast: Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk, Summer Glau Futuristische actiefilm van de schrijver en regisseur van de succesvolle tv-series Buffy the Vampire Stayer, Angel en Firefly, waar deze film een vervolg van is. Hustle Flow (1 december) Regie: Craig Brewer. Cast: Terrence Howard, Taryn Manning, Ludacris, Isaac Hayes. Rapper Djay probeert zijn eerste plaat van de grond te krijgen met de hulp van allerlei mensen uit zijn buurt. Als hij hoort dat rap-superster Skinny Black naar zijn buurt komt, realiseert hij zich dat dit zijn grote kans is. Just like Heaven (8 december) Regie: Mark Waters. Cast: Reese Witherspoon, Mark Ruffalo, Jon Heder. Heerlijke romantische komedie. Als David in een nieuw appartement gaat wonen, is het laatste wat hij verwachtte - of wilde - een huisgenote. Plotseling duikt er echter te pas en te onpas een knappe jonge vrouw op, Elizabeth, die zegt dat het appartement van haar is. David weet niet meer wat hij ervan moet denken: is hij aan het hallucine ren of is Elizabeth een geest? King Kong (14 december) Regie: Peter Jackson. Cast: Naomi Watts, Jack Black, Adrien Brody, Andy Serkis, Colin Hanks, Jamie Bell. In zijn eerste film na de Lord of the Rings trilogie, brengt Peter Jackson ons zijn overweldigende versie van het beroemde verhaal van de gigantische gorilla die in de wildernis gevangen wordt en meegenomen naar de bewoonde wereld, met tragische gevolgen. WARNER BROS. Ik ben onlangs gediagnostiseerd met Bells Parese, dat klinkt als een ouderwets Vlaams lingeriemerk, maar het is (hopelijk) een tijdelijke verlamming van de linker gezichtshelft. Een en ander moet vanzelf in de komende weken/maanden genezen, maar de komende tijd zal ik mezelf niet zijn. Zo kan ik maar half lachen om de grap pen die gemaakt zullen worden tijdens feesten en premi ères (nou kan ik er meestal helemaal niet om lachen, dus misschien is dit wel een verbetering). En aangezien mijn linkeroog niet helemaal goed dicht gaat, rollen daar tra nen uit, heeft dus niets met eventuele ontroerende film- scènes te maken. Het schijnt dat Sylvester Stallone zo praat als hij praat omdat hij ook een kleine verlamming rond de mond heeft, misschien moet ik me maar aan hem spiegelen, maar niemand reageert thuis, als ik 'Yo Adrienne' roep. Nee, het meest lijk ik op dit moment op Dolleman Dwaaloog, een van de nieuwe karakters uit de nieuwe Harry Potter film. Behalve Harry Potter 4 gaan we natuurlijk ook De grie zelbus uitbrengen. Voor zover het iemand nog is ont gaan, De griezelbus vinden we een tikkeltje aan de maat voor alles onder de acht, officiële kijkwijzer is zes, maar toch lijkt het ons goed om in het kader van de juiste pro ductvoorlichting dit zoveel mogelijk te melden. We gaan dit jaar ook nog uit met een juweeltje van een film, Kiss Kiss Bang Bang (15 december), deze komische misdaadfilm met Robert Downey jr. is wat mij betreft de leukste film van het jaar en niet alleen omdat wij hem uitbrengen! Robert Downey jr. speelt een kruimeldief die per ongeluk op een auditie terechtkomt en daar een hoofdrol voor een film in de wacht sleept. Het duurt ech ter niet lang voordat hij in een daadwerkelijk moord mysterie terechtkomt waarbij zowel zijn oude vriendin als 36 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2005 | | pagina 34