T ^2 feature 2 A*- -:■■ m Eind jaren negentig werd besloten de ANF op te hef fen en theaters lid te laten worden van de NVB. Hoe kijk je daar nu op terug? Achteraf gezien denk ik dat we te ver zijn doorgeschoten. Ik denk dat er enkele punten zijn waarop de gesubsidieer de vertoners zich apart moeten organiseren. De meest logi sche zaken zoals filmtransport, de cao en de pensioenrege ling, zijn goed geregeld binnen de NVB. Maar op inhoude lijk niveau blijven er gewoon verschillen tussen de multi- plexen en de gespecialiseerde filmtheaters.' Maar zijn die grenzen niet ook aan het vervagen? 'Jawel, maar de filmtheaters moeten juist nu aangeven waarin zij zich onderscheiden van de reguliere bioscoop. De filmhuizen moeten zich presenteren als de inhoudelijke kenners, de connaisseurs. Zij moeten zich ook toeleggen op dat deel van het aanbod dat zonder subsidie gewoon niet vertoond kan worden.' Is er iets waar je trots op bent? 'Hoewel het de vertoners zijn die het moeten doen, ben ik er in alle bescheidenheid toch wel een beetje trots op dat het netwerk van filmtheaters in dertig jaar tijd is gegroeid van 200.000 bezoekers naar meer dan twee miljoen bezoe kers per jaar.Als je goede films vertoont, dan komen ze!' En is er iets dat je heel vervelend vond? 'Ik vond het overlijden van Jan Heijs (in 2006; red.) heel dramatisch, heel zwaar. Hij heeft echt veel betekend voor de hele filmhuisbeweging in Nederland. Ik vind het enorm onrechtvaardig dat iemand die zo in het leven stond, zo vroegtijdig afscheid moest nemen. Dat zijn momenten waarop je echt even helemaal stilvalt.' Heeft die liefde voor mooie film jou ook altijd gedre ven? 'Ja. We werken in een bedrijfstak met een eigen cultuur, met eigen omgangsvormen. Maar ik moet wel zeggen, er werken veel leuke mensen in dit vak. Echt. Mijn drive is inderdaad altijd geweest dat je er een bijdrage aan kunt leveren dat groepen mensen samen naar film kunnen kij ken.' Wat ga je nu doen? 'Iets heel anders. Ik ga me in mijn nieuwe functie met veel meer dan alleen maar filmcultuur bemoeien. Ik word advi seur cultuurbeleid van de Provincie Overijssel. Ik wilde al wel langere tijd meer dan alleen het filmverhaal. De combi natie met theater, toneel, popmuziek, dat komt toch regel matig voor bij de vertoners waar ik mee heb samenge werkt. Die verbreding spreekt me aan. Die kans was er nu.' 'V >'"-..,'-.-tföi.ï-U >v&%%1 28 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2007 | | pagina 25