Zandvoort in de ban van Oorlogswinter Game-rapport THE GAME HFN Kleinste bioscoop van Nederland pakt groots uit Toen begin oktober duidelijk werd dat ook Zandvoort mee mocht met de Nederlandse première van Oorlogswinter deed kwaliteitsma nager Belinda Göransson haar functieomschrijving alle eer aan door rondom de film zoveel acties op touw te zetten dat het Zandvoort nog lang zal heugen. Het kan niemand in Zandvoort zijn ont gaan dat Oorlogs winter ook in Cinema Circus in Neder landse première ging. Eindcijfer: 8+ Door Riet Zegers Zandvoort is een plaats met een groot oorlogsverleden. Reden voor veel instanties om belangeloos mee te werken aan de acties. Zo waren er diverse exposities over Zand voort in de oorlogsjaren en werden er bunkerwandelingen en fietstoch ten langs de oorlogsmonumenten georganiseerd. Keep Them Rolling Keep Them Rolling, de organisatie die al jarenlang legervoertuigen uit de Tweede Wereldoorlog onder houdt en koestert, gaf invulling aan een tocht met legervoertuigen door Zandvoort. Tijdens deze tocht was er volop aandacht voor de film. Een groot aantal leerlingen van het Wim Gertenbach College (vernoemd naar de plaatselijke verzetsheld) kreeg de unieke gele genheid om in de legervoertuigen de Waterleidingduinen in te mogen en een excursie te maken langs en in de oorlogsbunkers. Na afloop zette het konvooi koers richting Cinema Circus waar leerlingen en begeleiders een filmvoorstelling van Oorlogswinter aangeboden kregen. Reglement The Game is een spel bedoeld om bioscoopmedewerkers in beweging te brengen om promotieactiviteiten te organiseren en daarmee kans te maken op de titel Beste Bioscoop team van 2009. Stuur de promoties van afgelopen periode voor elke editie van Hol land Film naar thegame @hollandfilmnieuws.nl, voorzien van beeldmateriaal en een korte toelichting. Voor elke inzending krijgt men punten. In december wordt bekendgemaakt wie zich het Beste Bioscoopteam van 2009 mag noemen. Dat team wint een fantastische prijs die beschikbaar wordt gesteld door Jean Mineur Mediavision. Uiteraard gaat dit gepaard met een feestje. Doe dus mee aan The Game en stuur de inzendingen naar thegame@hollandfilmnieuws.nl Foto's Rob Bossink. Ingezonden promotie: Indrukwekkende acties rond de première van Oorlogswinter. Afkomstig van: Cinema Circus Zandvoort Creativiteit: 7,5 Juryrapport: 'Het indrukwekkende oorlogsverleden van Zandvoort werd ingezet om extra aandacht voor de film te krijgen. Alle instanties werkten mee om de geschiedenis opnieuw verteld te krijgen.' Vernieuwend: 8 Juryrapport: 'Alhoewel de Tweede Wereldoorlog nauwelijks vernieuwend genoemd kan worden, waren de ac ties rond Oorlogswinter dat zeker wel. Dat film en de Zandvoortse historie zo konden samenkomen is absoluut ver nieuwend en uniek te noemen.' Uitvoering: 9 Juryrapport: 'Dat zoveel instanties belangeloos mee wilden werken was hartverwarmend. Cinema Circus en Oorlogswinter werden het warme middelpunt.' Communicatie: 8 Juryrapport: 'Nieuwsbrieven, kranten artikelen, aandacht van de regionale tv; het was er volop. Waarin een klei ne stad groot kan zijn.' 'Als ik ooit merk dat jij iets met die oorlog te maken hebt, dan ruk ik je kop van je lijf!' (Yorick van Wageningen als oom Ben in Oorlogswinter)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 17