Nederlandse films in productie IN PRODUCTIE/NL IN PRODUCTIE 'Dit is een keizersnee, maar daar komen doorgaans wélde mooiste kinderen uit voort.' twee delen wel een prettige bij komstigheid is, is Happy End'vol gens de regisseur wel een zelfstan dige film. 'Dit verhaal gaat over drie generaties wier leven bepaald is door de Tweede Wereldoorlog. Maar ieder mens of elke nieuwe generatie heeft zijn eigen Holo caust. Elk mens heeft een alibi om ongelukkig te kunnen zijn. Daarom wordt de jonge generatie er soms ook zo moe van dat er altijd maar aan die oorlog wordt gerefereerd als excuus voor alles wat er fout kan gaan in een mensenleven.' Weisz moest zichzelf afleren Happy fnc/niet aan te duiden als Leedvermaak 3. 'Daar moesten we tijdens het draaien ook steeds op letten', vertelt de regisseur. 'De films versterken elkaar wel, en we willen ze ooit als één drieluik uitbrengen. Maar Happy End moe\ ook als film op zichzelf kunnen staan.' Dit is overigens gemakkelijker gezegd dan gedaan. 'Het verhaal telt bijna twintig belangrijke personages. Ik heb gekscherend wel eens overwo gen ze maar rugnummers in plaats van namen te geven: ook om het publiek een beetje te helpen.' Weyman Lover or Loser Omdat de castingdagen van Afblijven, Timboekfoe en Rade loos zo'n fenomenaal succes waren, besloten ze bij producent Shooting Star ook voor de nieuwe film Lo ver or Loser zo'n evenement te organiseren. 9.500 kinderen meldden zich aan voor de castingdag die op 13 december jongstleden plaatsvond in het Hermann Wesselink Colle ge in Amstelveen. 3.200 mochten er auditie komen doen. Lover or Loser is de vierde film die wordt ge baseerd op een boek van Carry Slee. Maria Peters schreef het scenario, Dave Schram is wederom verantwoordelijk voor de regie. In de nieuwe film draait het om Eva, een vijftienjarig meisje dat grote problemen heeft met haar stiefvader. En bij wie de lover boys akelig dicht in de buurt komen. Bridge Entertainment Group verzorgt in samenwerking met RCV Entertainment de bioscoopdistributie. De film komt 1 oktober dit jaar uit. Het geheim van Mega Mindy In januari zijn in België de opnamen van start gegaan van de eer ste bioscoopfilm met heldin Mega Mindy in de hoofdrol. De film Het geheim van Mega Mindy is gebaseerd op de populaire televi sieserie die sinds 2006 bij de TROS te zien is. In de film slaan cri minelen de handen ineen om superheldin Mega Mindy voor eens en voor altijd uit te schakelen. De hoofdrollen worden gespeeld door Free Souffriau, Anton Cogen en Nicky Langley. Yolanthe Ca- bau van Kasbergen kruipt in de huid van Miss Volta, de crimineel die het helemaal heeft gehad met de roze heldin. De film wordt geproduceerd door Studio 100. Independent Films brengt de film zomer 2009 uit in de Nederlandse bioscopen. Komt een vrouw bij de dokter Ruim 900.000 exemplaren werden er al verkocht van het boek een vrouw bij de dokter van Kluun. Een verfilming kon 1 dan ook niet uitblijven. Diverse producenten klopten naar verluid aan bij de schrijver. Het was uiteindelijk Eyeworks die de rechten in handen kreeg. Eyeworks-oprichter en baas Reinout Oerlemans gaf te kennen met de film zijn regiedebuut te willen maken. Dat gaat nu ook gebeuren. De film gaat dit jaar in productie en zal in december in de bios coop worden uitgebracht door Benelux Film Distributors. 'Een droom komt uit! Ik heb er Mega veel zin in.' (Yolanthe Cabau van Kasbergen over haar rol in Het geheim van Mega Mindy)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 20