CineMec On Ice HFN HFN OP LOCATIE OP LOCATIE THEATERPASPOORT 'Je moet het vooral zien als een pr- stunt. We hebben alle lokale en regio nale media gehaald en iedereen weet nu dat hier het Expo Theater komt/ ED Tijdelijke ijsbaan in CineMec als pr-stunt Een ijsbaan in CineMec, dat moetje zien! Dus togen we naar Ede om het fenomeen met eigen ogen te bekijken. Daar vonden we het Expo Theater in aanbouw, waar tussen de betonnen muren een ijsbaan was gemaakt, compleet met gekleurde lampjes en rustieke afterskate- bar voor chocomel en glühwein. En terwijl jong en oud in duizelingwekkende vaart aan ons voorbijzwierde ver telde de tweekoppige directie van CineMec ons wat zij voorheeft met deze nieuwe hal. Door Lucia Alleman Drie jaar geleden waren we ook op bezoek bij CineMec in Ede. De aanleiding was toen de uitverkie zing tot beste bioscoop van Nederland. Destijds was CineMec al aan het expanderen met een nieuwe zaal acht. Maar vooral de buitenbioscoopse activiteiten waren in opmars. De gigantische foyer was toen al een geliefde locatie voor evenementen als de bakkersbeurs en de staalbouw- dag. Het organiseren van congressen en festiviteiten is een tak van sport die veel inventiviteit vereist. En dan gaat het brein van Ger- ben Kuipers nog sneller werken. 'Wat hebben klanten nodig, wat kunnen wij bieden zodat hun dag nog succesvoller wordt?' Zo ontstond de wens om een grote expohal te bouwen, geschikt voor cd-presentaties, internationale congressen en parades. De bouw is nu halverwege. Kuipers: 'We willen een multifunctionele hal die we zowel kunnen gebruiken voor filmvoorstellingen als voor activiteiten waarbij mensen door de zaal kunnen bewegen. We hebben hier straks 1.000 zitplaatsen, op de vloer en bovenop de tribune. De stoelen op de vloer kunnen we zo ophijsen, zodat we in een handomdraai een groot oppervlak krijgen van 40 bij 60 meter.' IMAX Net als alle zalen van CineMec is het Expo Theater uitgerust met een digitale projector. Trots vertelt Ger- ben Kuipers dat deze zaal het grootste digitale IMAX theater van de Benelux wordt. 'Er worden steeds meer films op 3D uitgebracht en dat is natuurlijk een fenomenale ervaring. Maar voorlopig is het aanbod 3D-films nog schaars. Dat geeft op zich niet want met onze satellietverbinding kunnen we veel meer bieden. Live-operavoorstellingen, popconcerten, verkiezings bijeenkomsten, we kunnen internationale congressen organiseren, waarbij sprekers op het grote doek te volgen zijn. Onze operateurs zijn niet zomaar mensen die alleen op een knopje kunnen drukken. Zij kunnen tijdens zo'n congres informatie binnenhalen en op het scherm projecteren. Vervolgens komt er na afloop een verslag van het congres en dat wordt dan op het internet gepubliceerd. De bioscoop wordt veel meer een verzamel- en uitzendpunt van informatie.' pr-stunt Om de toestroom van auto's te accommoderen komt naast CineMec een garage met zo'n 400 parkeer plaatsen. Die ligt in de geluidswerende wal van de A12 en wordt net als CineMec straks overdekt met grasbanen. Het is geen gemeentelijke voorziening, maar een investering van Cine Mec zelf, die terugverdiend moet worden. Het is tekenend voor het ondernemerschap van Kuipers. Datzelfde geldt voor de ijsbaan. Die is het gevolg van een gedach tesprong toen de vraag opkwam: wat kunnen we doen met deze hal tijdens de winterbouwstop? Maaike de Jongh, al bijna twintig jaar de rechterhand van Gerben en tegenwoordig mededirecteur: Foto boven: Wervelende shows on ice. Foto rechts: De arf/'sf impres- sion van het Expo Theater 'Een ijsbaan leek ons een perfecte manier om te laten zien waartoe wij in staat zijn. Het enige wat roet in het eten zou kunnen gooien was een vorstperiode, zodat mensen op natuurijs zouden kunnen schaatsen. Dat leek ons onwaarschijnlijk, gezien het weer in de kerstvakanties van de afgelopen tien jaar. Maar we hadden de baan nog niet geopend of het begon te vriezen. Nu het ijs buiten gesmolten is merken we dat de mensen nog lang niet genoeg hebben van het schaatsen. Het opvallende is dat ook veel allochtone mensen hier komen schaatsen.' Voor vier euro kun je hier een hele middag schaatsen en voor een klein bedragje extra huur je een paar schaatsen. Daar blijft het niet bij: je kunt kunstschaatslessen nemen, er is een roze schaatsmaandag en een Ladies on Ice met een toepasselijke film. De baan plus aankleding kost bij elkaar zo'n 120.000 euro en wordt na zes weken weer afgebroken (Dat is inmiddels gebeurd; red.). Is het die investering waard geweest? Maaike: 'Je moet het vooral zien als een pr-stunt. We hebben alle lokale en regionale media gehaald en iedereen weet nu dat hier het Expo Theater komt. Al onze vaste klanten weten nu wat er mogelijk is en de eerste aanvragen komen al binnen.' Dromen Op de maquette van CineMec in de foyer staat op de plek van het Expo Theater een toren. Die staat voor een hotel, zoals dat ook in het bestemmingsplan is opgenomen. Is dat het volgende project? Gerben: 'Zo'n hotel zou een investering zijn die onze onderneming te boven gaat. Je moet bij ondernemen wel weten wat je organisatie wel en niet aankan. Bovendien hebben we onderling afgesproken dat we voorlopig alleen nog maar mogen dromen, maar dat we verder niets nieuws onderne men. Eerst maar de garage en het Expo Theater afbouwen.' In mei wordt de opening van het Expo Theater verwacht. Wat Gerben betreft, zelf een fervent ornitho- loog, met een avond live vogels observeren. Stel je voor, in 3D! De parkeer garage in aan bouw. Foto Frederique Josemans Plaats: Almelo Aantal zalen: vier servicezalen Aantal stoelen: 488 stoelen Stoelen: Mateusz-stoelen van Huizenga Group (waar onder 64 Mateusz love seats en 8 vip-seats) Formaat grootste scherm: vijf meter bij tien meter Exploitant: Movie Unlimited Bioscoopmanager: Serge Pol Open sinds: 11 december 2008 Verwachte aantal bezoekers p/jaar: 125.000 Projectoren: vier Cinemeccanica's Kassasoftware: KTS Bioscoopreclame: Jean Mineur Mediavision Merken bij het buffet: Coca-Cola, Grolsch, Jimmy's Popcorn, Ben Jerry's en M&M's De bioscoop is onderscheidend omdat: 'de bioscoop een servicebioscoop is midden in het ho- recahart van Almelo. Movie Unlimited koos ook in Al melo bewust voor een centrumlocatie. Bioscoopbezoek is een avondje uit, vaak gecombineerd met een etentje voor- of een drankje achteraf. Horecabedrijven moe ten dan ook - volgens onze filosofie - op loopafstand van de bioscoop zijn (uiteraard wel met een parkeer garage om de hoek). Het bekende etablissement de Drie Gezusters zit in hetzelfde pand. Voor de inrichting is gekozen voor een warme en sfeervolle uitstraling. Zo is de bioscoop geschikt voor het verwerken van grote bezoekersaantallen, maar blijft deze sfeervol en intiem op rustige dagen. De fraaie majesteitelijke entree (met neonverlichting) en het atrium als beeldbepalend ele ment geven de bioscoop zijn theatrale uitstraling.' Website: www.movieunlimitedbioscopen.nl 'Your ass is skating on thin ice as it is!' (Gilbert R. Hill als Douglas Todd in Beverly Hills Cop) Welcome to the Ice Age! (Queen Latifah als Ellie in IceAge 3)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 26