i HFN TRAILERS 1 -■ ■■1 ED Hotel for Dogs (ov) Hondenhotel(nl) [02] Verhaal: Andi en haar broertje Bruce hebben pleeg ouders die geen huisdieren toestaan. Ze gaan op zoek naar een ander onderkomen voor hun hond en vinden een leegstaand hotel. Binnen de kortste keren melden zich meer honden en wordt het steeds moeilijker om het geheim te houden. Hoofdrollen: Emma Roberts, Jake T. Austin, Don Cheadle, Troy Gentile, Johnny Simmons Regie: Thor Freudenthal Genre: komedie, famillie Distributie: Universal Pictures International Release: 18 februari 2009 Heaven's Heart (Himlens hjarta) [01] Verhaal: Lars en Susanna zijn al twintig jaar gelukkig getrouwd en hetzelfde geldt voor hun vrienden Ann en Ulf. Als het gesprek op overspel komt, blijkt dat Susanna en Ulf zoiets heel normaal vinden, terwijl Lars en Ann juist geshockeerd zijn. Een leuk filmpje om over na te praten. Hoofdrollen: Ingemar Carlehed, Jakob Eklund, Lena Endre, Maria Lundqvist, Mikael Persbrandt Regie: Simon Staho Genre: drama Distributie: A-Film Quality Release: 19 februari 2009 O'Horten Verhaal: De oude treinmachinist Odd Horten tuft al veertig jaar met zijn treintje door het winterse Noor wegen. Hij gaat met pensioen, maar uitgerekend op zijn laatste werkdag, verslaapt hij zich en daardoor beleeft hij iets dat zijn leven zal veranderen. Hoofdrollen: Baard Owe, Espen Skjonberg, Ghita Norby, Henny Moan, Björn Floberg Regie: Bent Hamer Genre: drama Distributie: Amstelfilm Release: 19 februari 2009 Rachel Getting Married [04] Verhaal: Iedereen komt voor een gezellig weekend samen bij de Buchmans om de trouwerij van hun dochter Rachel te vieren. Een van de gasten is zuslief Kym, die met haar bijtende opmerkingen al snel de hele boel op stelten zet en iedereen op de kast jaagt. Hoofdrollen: Anne Hathaway, Rosemarie DeWitt, Mather Zickel, Bill Irwin, Debra Winger Regie: Jonathan Demme Genre: drama Distributie: Sony Pictures Release: 26 februari 2009 Traitor [03] Verhaal: Samir Hom is moslim, een expert in explo sieven, en hij duikt regelmatig op in de buurt van terroristische bomaanslagen. FBI-agent Roy Clayton gaat er achter aan en krijgt Hom te pakken. Helaas helpen de terroristen hem ontsnappen en zo kan Roy weer aan de slag. Hoofdrollen: Don Cheadle, Guy Pearce, Neal McDo- nough, Saïd Taghmaoui, Archie Panjabi Regie: Jeffrey Nachmanoff Genre: misdaad Distributie: Universal Pictures International Release: 26 februari 2009 Involuntary Verhaal: In Zweden komt de zomer er aan en daar mee ook allerlei frivool gedrag. Tieners scheppen te gen elkaar op, een lerares is zo fanatiek dat ze haar collega's probeert te onderwijzen en twee meiden houden van feesten, tot eentje van hen bewusteloos in het park wordt gevonden. Hoofdrollen: Vilmar Björkman, Linnea Cart-Lamy, Leif Edlund, Sara Eriksson, Lola Ewerfund Regie: Ruben Ostlund Genre: drama Distributie: Filmmuseum Release: 26 februari 2009 Manolete Verhaal: De Nederlandse regisseur/scenarioschrijver Menno Meyjes laat weer van zich horen. Deze keer met het verhaal van een arme sloeber die vecht voor de liefde van zijn leven. Om haar te tonen hoeveel hij van haar houdt, wil hij de beste stierenvechter van het land worden. Hoofdrollen: Adrien Brody, Penélope Cruz, Nacho Aldeguer, Ann Mitchell, Joseph Linuesa Regie: Menno Meyjes Genre: romantiek, drama Distributie: Independent Films Release: 5 maart 2009 Marley Me [05] Verhaal: Toen John en Jenny Grogan net waren getrouwd, besloten ze een labrador-pup in huis te nemen: Marley. Binnen de kortste keren was het een joekel van een beest dat hun leven op z'n kop zette. Het inspireerde John tot een boek en dat vormde weer de basis voor een film. Hoofdrollen: Owen Wilson, Jennifer Aniston, Eric Dane, Kathleen Turner, Alan Arkin Regie: David Frankel Genre: komedie, drama Distributie: Warner Bros. 20th Century Fox Release: 5 maart 2009 'I am not a hero.' (Clint Eastwood als Walt Kowalski in Gran Torino)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 29