TRAILERS HFN ES Distributie: Wild Bunch Release: 19 maart 2009 La Vie Moderne [01] Verhaal: Ondanks zijn agrarische achtergrond kostte het Raymond Depardon jaren om de oude boeren zo ver te krijgen dat zij hun levensverhaal wilden vertel len. Dit is het derde deel van Depardons melancho lieke drieluik over de verdwijning van de traditionele Franse boerencultuur. Regie: Raymond Depardon Genre: documentaire Distributie: Filmmuseum Release: 19 maart 2009 Bride Wars [02] Verhaal: Liv en Emma zijn al jaren de beste vriendin nen en dromen al minstens zo lang van hun bruilof ten. Ze willen allebei hun ja-woord geven in het New Yorkse Plaza Hotel. Als het eindelijk zo ver is en ze allebei in het huwelijksbootje stappen, blijkt dat maar een van hen het Plaza in kan. Hoofdrollen: Kate Hudson, Anne Hathaway, Bryan Greenberg, Chris Pratt, Candice Bergen Regie: Gary Winick Genre: romantiek, komedie Distributie: Warner Bros. 20th Century Fox Release: 26 maart 2009 Duplicity Verhaal: Na Closer staan Julia Roberts en Clive Owen opnieuw samen voor de camera. Ze spelen twee voormalige geheim agenten die nu voor het be drijfsleven werken en een relatie hebben. Dat laatste gaat echter wringen als ze met hun werk in het nauw worden gedreven. Hoofdrollen: Julia Roberts, Clive Owen, Tom Wilkin- son, Paul Giamatti, Carrie Preston Regie: Tony Gilroy Genre: thriller, romantiek Distributie: Universal Pictures International Release: 26 maart 2009 f ast Furious [04] Verhaal: Alle vier de hoofdpersonen uit het origineel The Fast and the Furious (2001zijn weer bij elkaar. Crimineel Dom en agent Brian slaan de handen ineen als ze een gemeenschappelijke vijand het hoofd moeten bieden. Uiteraard achter het stuur van veel snelle auto's. Hoofdrollen: Vin Diesel, Paul Walker, Michelle Rodri- guez, Jordana Brewster Regie: Justin Lin Genre: actie Distributie: Universal Pictures International Release: 2 april 2009 Monsters vs. Aliens Verhaal: Nadat ze wordt geraakt door een meteo riet, verandert een meisje in een reus en wordt ze naar een geheim regeringsgebouw gebracht. Daar ontmoet ze andere freaks die samen met haar de wereld moeten beschermen tegen een aanval van buitenaardse wezens. Stemmen: Seth Rogen, Reese Witherspoon, Hugh Laurie, Paul Rudd, Kiefer Sutherland Regie: Rob Letterman Conrad Vernon Genre: animatie, familie Distributie: Universal Pictures International Release: 1 april 2009 The Reader [03] Verhaal: Kort na de Tweede Wereldoorlog begint tiener Michael een geheime relatie met de oudere Hanna, die het vooral fijn vindt als hij haar voorleest. Hanna verdwijnt echter en duikt pas jaren later weer op, en wel als verdachte in een rechtszaak tegen nazi's. Hoofdrollen: Kate Winslet, Ralph Fiennes, David Kross, Lena Olin, Jeanette Hain Regie: Stephen Daldry Genre: drama Distributie: Benelux Film Distribution Release: 2 april 2009 Limo Verhaal: De vier meiden van de groep Kus leverden al liedjes voor films dus het was een kwestie van tijd voordat ze zelf voor de snorrende camera stapten. Ze erven een enorm kasteel en ontdekken een ge heime gang naar een dorpje waar allerlei vreemde dingen gebeuren. Hoofdrollen: Jan Decleir, Jack Wouterse, Kus-meiden: Meike Hurts, Anouk van Schie, Monique de Waal en Fleur Minjon. Regie: Guy Goossens Genre: jeugd, familie Distributie: Independent Films Release: 8 april 2009 Mijn vader is een detective [05] Verhaal: De vrienden Sam, Sterre en Ortwin helpen Sams vader Max bij het zoeken naar een gestolen, zeldzame papegaai. Tijdens hun speurtocht wordt Max ontvoerd door een bende criminelen. De kids zetten de achtervolging in en belanden op een geheimzinnig eiland. Hoofdrollen: Cees Geel, Tygo Gernandt, Beau van Ervan Dorens Regie: Will Wissink Genre: familie Distributie: RCV Entertainment Release: 8 april 2009 lt doesn 1- matter what I think. It doesn't matter what I feel. The dead are still dead. (Kate Winslet als Hanna Schmitz in The Reader)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 32