m TRAILERS Skin Verhaal: De schok was groot toen in het Zuid-Afrika van de jaren vijftig, toen het apartsheidsregime nog volop van kracht was, een blank echtpaar een zwarte dochter kreeg. Deze Sandra Laing is een echt bestaand persoon en wordt vertolkt door Sophie Okonedo (Hotel Rwanda). Hoofdrollen: Sophie Okonedo, Sam Neill, Alice Krige, Tony Kgoroge, Ella Ramangwane Regie: Anthony Fabian Genre: drama Distributie: European Film Partners Release: 9 april 2009 Knowing Verhaal: Na vijftig jaar wordt een tijdscapsule geopend vol met tekeningen en een vel waar een scholiere cijfers op heeft gekrabbeld. Een professor komt er achter dat de cijfers een exacte voorspelling zijn van de grote rampen in de tussenliggende jaren. Drie rampen moeten nog plaatsvinden. Hoofdrollen: Nicolas Cage, Rosé Byrne, Ben Men- delsohn, Chandler Canterbury Regie: Alex Proyas Genre: thriller Distributie: Independent Films Release: 9 april 2009 Sunshine Cleaning [04] Verhaal: Wat moetje als alleenstaande moeder doen als je geld nodig hebt om je zoontje op een goede school te krijgen? Rosé komt op het originele idee om met haar zus Nora een schoonmaakbedrijf te beginnen dat zich specialiseert in plaatsen waar misdrijven zijn gepleegd. Hoofdrollen: Amy Adams, Emily Blunt, Alan Arkin, Steve Zahn, Eric Christian Olsen Regie: Christine Jeffs Genre: misdaad, komedie Distributie: A-Film Entertainment Release: 9 april 2009 Still Walking Verhaal: We krijgen een enkele dag te zien uit het leven van een volwassen zoon en dochter die hun hoogbejaarde ouders bezoeken. Tijdens deze mini reünie herdenken zij samen de tragische dood van de oudste broer. Al snel blijkt dat ze geen van allen dezelfde persoon zijn als vroeger. Hoofdrollen: You, Abe Hiroshi, Natsukawa Yui, Takahashi Kazuya, Tanaka Shohei Regie: Hirokazu Koreeda Genre: drama Distributie: Filmmuseum Release: 9 april 2009 The Boat That Rocked [05] Verhaal: De glorietijden van de oude radiopiraten herleven in dit ensemblewerk, van de makers van Love Actually. We bevinden ons in de jaren zestig, op een schip in het midden van de Noordzee van waaruit Radio Rock de regering tart en zijn luisteraars in extase brengt. Hoofdrollen: Bill Nighy, Philip Seymour Hoffman, Emma Thompson, Kenneth Branagh Regie: Richard Curtis Genre: komedie Distributie: Universal Pictures International Release: 16 april 2009 Inkheart [01 Verhaal: leder kind vindt het leuk als zijn vader of moeder voorleest, maar Meggie's alleenstaande va der Mo vertikt het ten ene male. Ze weet niet dat hij de gave heeft om personages uit een boek tot leven te brengen door hun verhalen hardop voor te lezen. Hoofdrollen: Brendan Fraser, Andy Serkis, Paul Bet- tany, Eliza Bennett, Helen Mirren Regie: lain Softley Genre: avontuur Distributie: Paradiso Entertainment Release: 16 april 2009 Atlantis [02] Verhaal: De verlegen dertienjarige Xenia voelt zich niet op haar gemak in de wereld vol regels waarin ze leeft. Op zoek naar een eigen plek, ontdekt ze een eiland waar de tijd niet lijkt te bestaan. Daar vindt ze eindelijk de sleutel naar haar toekomst. Hoofdrollen: Valerie Bedier de Prairie, Khaldoen El Mecky, Cas Enklaar, Carla Hardy, Yorrin Kootstra Regie: Digna Sinke Genre: drama Distributie: A-Film Quality Release: 16 april 2009 Ponyo on fhe Cliff by the Sea (Gake no ue no Ponyo) Verhaal: De magische goudvis Ponyo wil, net als de kleine zeemeermin, weten hoe het is om te leven bij de mensen. Ze krijgt haar kans als ze op een dag aanspoelt en een klein jongetje haar mee naar huis neemt. De Japanse animatie-meester Miyazaki won een Oscar voor zijn Spirited Away (2001 Regie: Hayao Miyazaki Genre: animatie Distributie: Wild Bunch Release: 16 april 2009 Beverly Wils Chihuahua [03] Verhaal: Na Hotel for Dogs opnieuw een film voor 'Peop/e see wfiat they want fo see.' (Ben Mendelsohn als Phil Bergman in Knowing)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 33