N F INHOUD HFN Adver teerders Holland Inhoud Film Nieuws Nummer 86 Jaargang 15 Februari 2009 08 achter de schermen Bijzonder jaar voor Nederlandse film 12 in the picture Operatie Fraterhuis geslaagd 20 interview 'Creativiteit overleeft altijd!' 22 in productie Happy End /-> STICHTING FILMTRANSPORT [3 overzicht adverteerders 05 special trailer Monsters vs. Aliens 05 leader 06 teasers The Boat That Rocked, Coraline, X-Men Origins: Wolverine, State ofPlay, De vliegenierster van Kaz- bek, He's Just Not That Into You 11 beurzen festivals IFFR 2009 13 op locatie Hengelo, Utrecht 15 quiz 16 techniek Vlieland digitaal 19 the game 23 Nederlandstalige films in aantocht 24 in productie Lover or Loser, Het geheim van Mega Mindy, Komt een vrouw bij de dokter 25 piek 'n' mix 25 film top 5 26 column Albert Jan Vos 27 marketing Cineville 27 agenda 28 op locatie CineMec in Ede 29 theaterpaspoort Movie Unlimited Almelo 31 piek 'n' mix 31 bioscooppanel 32 trailers 38 cast 38 colofon Het film- en bioscoopbedrijf kan tevreden terugkijken op 2008. Het totale filmbezoek steeg en de Nederlandse film behaalde bovendien een historisch marktaandeel, zo bleek bij de presentatie van de jaarcijfers tijdens de nieuwjaarsreceptie begin januari, (foto Stefanie Waaning) Sinds de voormalig operatieassistente Henriëtte Boerhof de zakelijke leiding van het Fraterhuis in Zwolle op zich heeft genomen, waait er een andere wind. Het voor malige filmhuis is een echt filmtheater geworden en de stijgende bezoekcijfers bewijzen dat Boerhoef de juiste koers vaart, (foto Lucia Alleman) Benelux Film Distributors heeft zich in de afgelopen periode ontwikkeld als een stabiele independent met een groeiend aantal Nederlandse films in portefeuille. Achter het toenemende aantal Nederlandse films gaat de invloed schuil van een van BFD's aandeelhouders: Sim van Veen. (foto Jeroen Huijsdens) Niet eerder werd er in Nederland een filmdrieluik ge maakt met dezelfde cast over een periode van twintig jaar. Met Happy End'rondt regisseur Frans Weisz het laatste deel van de unieke trilogie af. (foto Pief Weyman) Action Freight [18] Alcons Audio [30] Benelux Film Distributors [2] Cinéart Nederland BV [18] FTT Filmtronics BV [18] Filmmuseum [10] Fox Media [30] Huizenga Group [18, 39] Independent Films [4] International Film Festival Breda [10] Stichting Filmtransport NVF [3] Universal Pictures International Netherlands BV [cover, achterzijde], Warner Bros./20th Century Fox [14] Wild Bunch Distribution [10] Voor alle vragen en informatie over filmtransport: www.filmtransport.info That's what makes your magazine so original.' (Dorothy McGuire als Kathy Lacy in Gentlemen's Agreemenfj

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 3