Monsters vs. Aliens Up and down SPECIAL TRAILER/LEADER Het mooie van de stunt was dat Dream Works de brillen in een oplage van 150 miljoen stuks ver spreidde HFN Special trailer In juni 2007 maakte DreamWorks- baas Jeffrey Katzenberg tijdens Cinema Expo al melding van de komst van Monsters vs. Aliens. Hij noemde de film vooral in het kader van de hoge verwach tingen die hij heeft van 3D. En het behoeft dan ook geen toelichting dat de film - daar waar mogelijk - in digitaal 3D vertoond zal worden. Toen Katzenberg dat lyrische betoog over 3D hield, voorspelde hij een toekomst waarin bios coopbezoekers met hun eigen 3D-brillen naar de bios gaan komen. Daar moesten we toch even aan denken toen we het bericht lazen dat DreamWorks de film in de Verenigde Staten promootte door tijdens de veelbekeken Superbowl-finale op 1 februari de trailer in 3D op tv uit te zenden. Het mooie van de stunt was dat DreamWorks de hiervoor benodige brillen in een oplage van 150 miljoen stuks verspreidde via 28.000 locaties in de V.S. Stemmen (ov): Seth Rogen, Reese Witherspoon, Hugh Laurie, Will Arnett, Kiefer Sutherland Regie: Rob Letterman en Conrad Vernon Distributeur: Universal Pictures International Releasedatum: 1 april 2009 Halverwege januari verscheen er een tamelijk belangrijk rap port. Een rapport over de gevolgen van file sharing voor de muziek-, film- en gamen'ndustrie. Het vuistdikke onderzoek (ze hadden maar liefst 142 pagina's nodig om de gevolgen in kaartte brengen) biedt een hele bureaulade aan informa tie, maar de vraag is natuurlijk wat de opdrachtgevers, de ministeries van OCW, Economisch Zaken en Justitie, ermee gaan doen. Voor onze sector moet gevreesd worden: niet veel. Want wie de conclusies en aanbevelingen voor film erop na slaat, wordt getroffen door twee constateringen. De eerste: 'De filmindustrie mag zich niet in slaap laten sus sen door de nog steeds stijgende omzetten', concluderen de onderzoekers. In slaap sussen? Lees ik dat nou echt goed? Laten wij ons in slaap sussen omdat het wel snor zit met onze omzet? Sorry hoor, maar onder welke steen heeft u geleefd, zou ik willen zeggen. Onze sector schreeuwt al een paar jaar moord en brand waar het de gevolgen van illegaal downloaden betreft en dan wordt ons nu verteld dat we niet in slaap moeten vallen? Ik ben het ook niet altijd eens met de wijze waarop onze sector het probleem tege moet treedt, maar een beetje wegdutten omdat het met de omzet toch wel goed gaat, daar kan ik de bedrijven in deze sector echt niet van betichten. En alsof de heren onderzoe kers het licht helemaal hebben gezien, denken ze ook nog eens dat de verdere ontwikkeling van breedbandpenetratie wellicht ook hier zou kunnen leiden tot een afname van de groei van de omzet of zelfs tot krimp. En daar heeft u voor gestudeerd? Sorry, maar boos kan ik ook worden om de tweede opmer king, namelijk dat er wordt geadviseerd de eindgebruiker van 'illegaal' materiaal niet te ---------------------------------- criminaliseren omdat dat weinig zinvol zou zijn. De onderzoekers wijzen daarvoor onder meer naar het buitenland waar hand- havingsacties een tijdelijk ef fect zouden sorteren. Waar of niet, is het niet wat absurd dat iemand die willens en wetens materiaal downloadt en bekijkt dat via de officiële weg nog niet beschikbaar is, niet flink op de vingers getikt zou mogen worden? In alle dossiers waar enige zelfbeschikking op zijn plaats is, worden we door dit kabinet in een christelijk keurslijf gedron gen, maar waar echt optreden wenselijk zou zijn, doet men niks. Of zou de f ilmlobby nog voor verrassingen kunnen zor gen? Let's hope so! Jeroen Huijsdens 'Once again an UFO has landed in America, the only country UFO's ever seem to land in.' (verslaggever in Monsters vs Aliens)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 5