PICK'N'MIX/FILMT0P5 Piek V mix Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... 5.202,- 2. Yes Man 2.820.643,- 2.805.357,- 2.674.455,- EB European Film House in Cannes Na een aantal jaren Holland Film House, opent in 2009 voor de eerste keer het UNIC European Film House haar deuren tijdens het internationale filmfestival van Cannes. Het festival vindt dit jaar plaats van 13 tot en met 24 mei. Het European Film House is het meeting point voor de Europese filmwereld tijdens het filmfesti val. Het European Film House bestaat uit een formeel gedeelte, waar zaken gedaan kunnen worden én een informeel gedeelte, waar in een aangename sfeer een kopje koffie of een biertje gedronken kan worden. Wie meer informatie wil hebben over het initiatief kan terecht op www.europeanfilmhouse.eu. Toneel digitaal in de bioscoop Na opera, Formule-1 races en concerten hebben nu ook toneelstukken hun weg gevonden naar de bioscoop. Op donderdag 25 juni aanstaande speelt niemand minder dan Helen Mirren bij het National Theatre in Londen de titelrol in Phèdre. Bij Pathé Tuschinski in Amsterdam en CineMec in Ede is deze toneelvoorstelling live te volgen dankzij de mogelijkheden van digitale cinema. Het is de première van een unieke samenwerking tussen deze vertoners en het Britse theatergezelschap. Europese exploitanten verzamelen in Brussel Van 15 tot en met 18 juni aanstaande verzamelen Europese bioscoopexploitanten zich in Brussel voor de eerste European Cinema Summit (ECS). Het doel van deze conferentie is mensen uit de industrie samen te brengen om ze informatie te laten uitwisselen en kennis op te laten doen over zaken als filmdiefstal, bioscooppromotie, digitale cinema, de bioscoop van de toekomst, de relatie filmdistributeur - bioscoopex ploitant en de rol van de overheid. Naast de meer algemene presentaties vinden er ook workshops plaats waar men echt aan het werk moet. Zo zijn er workshops marketing en distributie, digitale cinema, screen management en exhibitors training. Natuurlijk mogen ook de aankomende films en product reels niet ontbreken. Opvallen doet de aankondiging dat er tijdens de ECS naast een 3D-demonstratie ook een 4D-demonstratie gegeven zal worden. Meer informa tie, bijvoorbeeld over hoe men zich kan registreren, is te verkrijgen via de website www.cinemasummit.eu. Arthousecursus Managers van arthouses en filmtheaters die nog willen bijleren kunnen aan het einde van de zomer terecht bij de CICAE Training die voor de zesde maal wordt georganiseerd in Venetië tijdens het filmfestival aldaar. De training, die onderdeel is van het MEDIA programma van de Europese Unie, duurt tien dagen. In die dagen worden managers via lezingen, case studies en workshops wegwijs gemaakt in de wereld van programmering en het managen van een theater dat arthousefilms vertoont. De cursus duurt van 31 augustus tot en met 9 september. Meer informatie is te verkrijgen via www.cicae.org. Gebaseerd op recette in speelweek 13 1. Bride Wars 371.153- 2. Slumdog Millionaire 249.716,- 3. Confessions of a Shopaholic 229.821,- 4. My Bloody Valentine 3D 149.862,- 5. Mar/ey and Me 148.599,- Gebaseerd op recette per kopie in speelweek 13 1 My Bloody Valentine 3D 6.811,- 2. The Unborn 5.301,- 3. Slumdog Millionaire 4. Bride Wars 4.170,- 5. Gran Torino 3.171,- Totale recette 2009 tot en met speelweek 13 1The Curious Case of Benjamin Button 3.069.168,- 2.976.488,- 3. Slumdog Millionaire 4. Valkyrie 5. Oor/ogsw/nrer \on©y and wom&r kes in iite. (Intan Khan als politie-inspecteur in Slumdog Millionaire)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 23