HFN TRAILERS Jgor(nl)[01] Verhaal: Het leven als hulpje van een gestoorde weten schapper is behoorlijk zwaar, zeker als je ook nog een bochel hebt en alle vervelende klusjes moet opknap pen. Geen wonder dat Igor er van droomt om zelf een wetenschapper te worden. Stemmen: Tony Neef, Vera Mann, Mare Lauwrys, Door van Boeckel Regie: Anthony Leondis Genre: animatie Distributie: RCV Entertainment Release: 22 april 2009 Mammoth [02] Verhaal: Ellen en Leo hebben alles wat hun hartje begeert; een schat van een dochter en ieder een eigen succesvolle carrière. Doordat ze het daar zo druk mee hebben, wordt het kind grotendeels opgevoed door het Fillipijnse kindermeisje. Hoog tijd om de prioriteiten opnieuw op een rijtje te zetten. Hoofdrollen: Michelle Williams, Gael Garci'a Bernal, Marife Necesito, Sophie Nyweide Regie: Lukas Moodysson Genre: drama Distributie: A-Film Quality Release: 23 april 2009 Ri'cky [03] Verhaal: Francpis Ozon voegt wat magisch realisme toe aan zijn scenario over het doodgewone stel Katie en Paco. Zij is een alleenstaande moeder die iets krijgt met haar collega. Het resultaat is een zoontje: Ricky. Op het eerste oog een prachtige baby met grote blauwe ogen. Dan blijkt dat hij nog iets anders heeft... Hoofdrollen: Alexandra Lamy, Sergi Lopez, Mélusine Mayance, Arthur Peyret, Marilyne Even Regie: Francpis Ozon Genre: drama Distributie: Cinéart Release: 23 april 2009 Donkey Punch [04] Verhaal: Het lijkt de perfecte film om in de vakantie stemming te komen: zeven jongelui vieren samen feest op een jacht in de Middellandse Zee. De stemming draait echter drastisch om als een van hen overlijdt en de rest ruzie krijgt over hoe ze daar mee om moeten gaan. Hoofdrollen: Robert Boulter, Jaime Winstone, Tom Burke, Sian Breckin, Julian Morris, Jay Taylor Regie: Oliver Blackburn Genre: thriller Distributie: European Film Partners Release: 23 april 2009 Delta Verhaal: In de Donau-delta wordt een man verliefd op zijn halfzus, die besluit met hem te gaan samenwonen. Na het overlijden van de oorspronkelijke acteur, werd de hoofdrol overgenomen door de componist, die nog nooit eerder had geacteerd. Hoofdrollen: Félix Lajkó, Orsolya Tóth, Lili Monori, Sandor Gaspar Regie: Kornél Mundruczó Genre: drama Distributie: Filmmuseum Release: 23 april 2009 X-Men Origins: Wolverine [05] Verhaal: Ondanks de grote groep mutanten in de drie X-Men-f\\vns was Wolverine voor velen de favoriet. Daarom heeft hij nu zijn eigen film gekregen waarin we zijn voorgeschiedenis leren kennen. Regisseur Gavin Hood werd bekend met de Oscar-winnaar Tsotsi. Hoofdrollen: Hugh Jackman, Ryan Reynolds, Liev Schrei- ber, Dominic Monaghan, Danny Huston Regie: Gavin Hood Genre: actie Distributie: Warner Bros. 20th Century Fox Release: 28 april 2009 State of Play Verhaal: De wereld van media en politiek zijn al behoor lijk met elkaar vervlochten. Dat wordt nog een graadje erger als de maïtresse van een congresman wordt vermoord en de politie samenwerkt met een aantal journalisten om de zaak op te lossen. Gebaseerd op de gelijknamige BBGserie. Hoofdrollen: Russell Crowe, Ben Affleck, Robin Wright Penn, Helen Mirren, Jason Bateman Regie: Kevin Macdonald Genre: drama, thriller Distributie: Universal Pictures International Release: 30 april 2009 The Haunting in Connecticut Verhaal: Een gezin verhuist om betere medische zorg te kunnen geven aan hun zieke tienerzoon. Langzaam komen ze erachter dat het in hun nieuwe huis spookt. Het naar verluid waargebeurde verhaal doet denken aan The Amifyville Horror. Hoofdrollen: Virginia Madsen, Elias Koteas, Martin Donovan, Amanda Crew, Kyle Gallner Regie: Peter Cornwell Genre: horror Distributie: Benelux Film Distribution Release: 30 april 2009 De laatste dagen van Emma Blank Verhaal: Het klinkt weer als een typische zwarte Warmerdam-komedie. In een groot landhuis wacht

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 32