TRAILERS Eden Lake Verhaal: Een jong stel installeert zich op een idyl lische plek bij een meer in het bos. Steve wil Jenny ten huwelijk vragen, maar wordt gestoord door een groep opgeschoten kids. Die stelen al hun bezittingen en val len Steve aan. Voor Jenny begint dan een dramatisch kat-en-muisspel. Hoofdrollen: Kelly Reilly, Michael Fassbender, Tara Ellis, Jack O'Connell, Finn Atkins, Jumayn Hunter Regie: James Watkins Genre: horror Distributie: Benelux Film Distribution Release: 14 mei 2009 The Burning Plain Verhaal: Net als in zijn scenario's voor Amores Per- ros en 21 Grams, verweeft Guillermo Arriaga in zijn regiedebuut een aantal dramatische verhalen. Een handjevol mensen gaat ieder op hun manier op zoek naar verlossing en merkt hoe zeer heden en verleden verbonden zijn. Hoofdrollen: Kim Basinger, Charlize Theron, Jennifer Lawrence, Joaquim de Almeida, Danny Pino Regie: Guillermo Arriaga Genre: drama Distributie: Wild Bunch Release: 14 mei 2009 Silent Wedding Verhaal: In een Roemeens dorp anno 1953 staat een koppel op het punt te trouwen. Alles is startklaar als ineens het Russische leger opduikt. Nationale rouw is afgekondigd, omdat Stalin is overleden en de feestgan gers moeten opbreken. Ze besluiten om door te gaan, maar dan in stilte. Hoofdrollen: Vasile Albinet, Tamara Buciuceanu, Tudorel Filimon Regie: Horatiu Malaele Genre: drama Distributie: Paradiso Entertainment Release: 14 mei 2009 The Voung Vic toria. Paradiso Entertainment The Burning Plain. Wild Bunch The Young Victoria Verhaal: Als mensen denken aan koningin Victoria, de langst regerende Britse vorst, zien ze haar voor zich op latere leeftijd, statig en gehuld in zwart. Het is daarom even wennen aan de levenslustige jonge prinses die we hier te zien krijgen in de jaren vlak voor en na haar troonsbestijging. Hoofdrollen: Emily Blunt, Rupert Friend, Miranda Ri- chardson, Jim Broadbent, Mark Strong, Michiel Huisman Regie: Jean-Marc Vallée Genre: drama Distributie: Paradiso Entertainment Release: 21 mei 2009 Night At the Museum 2 Verhaal: Bewaker Larry Daley is eindelijk een beetje gewend aan de tot leven gekomen stukken van het natuurhistorisch museum in New York. Als twee daarvan per ongeluk naar het Smithsonian Institute in Washing ton worden gestuurd, heeft Larry zijn handen weer vol. Hoofdrollen: Ben Stiller, Amy Adams, Robin Williams, Owen Wilson, Steve Coogan, Dick Van Dyke Regie: Shawn Levy Genre: komedie Distributie: Warner Bros. 20th Century Fox Release: 21 mei 2009 Fighting [05] Verhaal: Een jonge kruimeldief wordt ontdekt als straat vechter en begeeft zich steeds verder in het illegale circuit. We hebben inmiddels genoeg films over dit schimmige milieu gezien om te weten dat dit goed mis zal gaan. Hoofdrollen: Channing Tatum, Terence Howard, Luis Guzman, Brian White, Cung Le Regie: Dito Montiel Genre: actie, drama Distributie: Universal Pictures International Release: 21 mei 2009

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 34