Brüno Familie SPECIAL TRAILER LEADER Inde Verenigde Staten was de classifi catiecom missie van de MPA niet zo gelukkig met enkele 'seksuele sequenties' in de film. HFN Special trailer Sacha Baron Cohen does it again! Na Ali G. en Borat kruipt Cohen opnieuw in de huid van een bijzonder personage die veel stof doet opwaaien. In Brüno is hij een Oostenrijkse homoseksuele modeontwerper die in Amerika terechtkomt en in een semi-documentaire in beeld brengt hoe mensen kunnen reageren op zijn absurdisti sche gedrag en ideeën. In de Verenigde Staten was de classificatiecommissie van de MPA, zeg maar de Amerikaanse Kijkwijzer, niet zo gelukkig met enkele 'seksuele sequenties' in de film. Daar kreeg de film een zogeheten NC-17 rating. Dus ging men de montagestudio weer in om de film in de VS toch met een R-rating te kunnen uitbrengen. De gesneuvelde scènes zullen te zijner tijd wel op de dvd belanden. Misschien krijgen we in Nederland wel de ongecensureerde versie te zien. Dat is nog even afwachten. Hoofdrol: Sacha Baron Cohen Regie: Dan Mazer Distributeur: Universal Pictures International Website: www.film 1 .nl/bruno Releasedatum: 9 juli 2009 Brüno. Distributie Universal Pictu res International In een wereld waarin alles lijkt te draaien om grote bedrij ven en dito merknamen, wordt wel eens vergeten dat het de ondernemingen uit het midden- en kleinbedrijf zijn, die de daadwerkelijke ruggengraat van onze economie vor men. Als ik met mijn broer - ook zelfstandig ondernemer - praat over zaken zoals de economische crisis wijst hij op het feit dat het mis kan gaan binnen grote onderne mingen omdat managers niet met eigen geld van doen hebben. Het is geld van 'de onderneming', 'geld van een ander' en dan wordt het een stuk gemakkelijker om het uit te geven dan wanneer het van 'jezelf' is. Met als gevolg: verspilling. Ik begin er over omdat we in deze HFN twee bedrijven ter sprake brengen die niet alleen tot het midden- en kleinbe drijf kunnen worden gerekend, maar bovendien horen in de categorie familiebedrijven. Het brengt een bijzondere vorm van bezieling met zich mee. Alex van Hooff is directeur van Burgers' Zoo, een bedrijf dat eigenlijk al sinds 1913 bestaat en nog steeds in han den is van dezelfde familie (al is Burgers de naam van de vroegere schoonfamilie van de familie Van Hooff). Het is een bedrijf waar de jonge directeur duidelijk trots op is. Met recht, want als je na bijna 95 jaar een bedrijf runt dat bij voortduring in de hoogste regionen van de best bezochte attracties in ons land staat, dan doe je iets goed. Wij bezochten Burgers' Zoo en Alex van Hooff om te ho ren hoe hij denkt over de vrijetijdsmarkt en bioscopen. Een ander familiebedrijf in deze HFN is dat van Carlo Lambregts, exploitant van bioscopen in Bergen op Zoom, Roosendaal en sinds kort Etten-Leur. Het levert een prach tig portret op van een familie ----------- voor wie er eigenlijk niks an ders bestaat dan het runnen van hun bioscopen. Overigens al bekend met het begrip 'bloedraad'? Nee, ik doel niet op de raad, onder leiding van de hertog van Alva, die in de zestiende eeuw een oordeel uitsprak over de mensen die RDM hadden deelgenomen aan de —>■"•-. beeldenstorm. Nee, de bloed raad is het overleg van de familie dagochtend waar iedereen verwijtei mag slingeren, alvorens constructief verder te vergade ren. Over bezieling gesproken... Ik ben benieuwd of er meer ondernemingen zijn met zo'n bloedraad. Jeroen Huijsdens Hoofdredacteur

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 5