m Nederlandse films in productie IN PRODUCTIE NL IN PRODUCTIE tij 'In Lapland verklaar den ze ons voor gek als we bij vijftien graden onder nul doorfilm- den/ ernstige verwondingen opliepen. 'Sneek bevindt zich aan het begin van de tocht, dus het valt vandaag nog mee', legt grimeur Arjen van der Grijn op de set uit. 'Maar later in het verhaal moet ik de acteurs vreselijk toetakelen.' Kees (Zegers) krijgt een bloederige verbrijzelde knie, Henk (Cas Jansen) valt met zijn hoofd op het ijs en Sjoerd raakt gewond als een andere schaatser over zijn hand heen rijdt. 'Je ontkomt niet aan dat soort beel den als je de zwaarste schaatstocht aller tijden gaat verfilmen', legt regis seur De Jong uit. Natuurlijk zijn de verhaallijntjes in de film hier en daar wel enigszins geromantiseerd. 'Maar van de heroïek achter al die mensen hebben we geen woord verzonnen. Er waren zo'n tienduizend schaatsers die het ondanks de kou aandurfden en die hun eigen grenzen hebben verlegd op die dag.' Sommigen slaagden daarin, ande ren niet. 'De hel van 63 wordt in de eerste plaats een eerbetoon aan die mannen en vrouwen die iets heel uitzonderlijks hebben gepresteerd.' De Jong schiet in de lach als hij ziet dat een paar figuranten, baldadig van het vele uren niets doen, een sneeuwballengevecht houden met Chris Zegers. 'En dat het verhaal on dertussen óók nog een flinke dosis humor, actie, emotie en spanning bevat, is heel mooi meegenomen.' De hel van 63 gaat 17 december in première en wordt namens Bridge Entertainment uitgebracht door RCV Entertainment. Debutant Lourens van den Akker. Komt een vrouw bij de dokter Eind april werd in Amsterdam de cast gepresenteerd van de film Komt een vrouw bij de dokter. Carice van Houten, Barry Atsma en Anna Drijver gaan de hoofdrollen spelen in de verfilming van het gelijknamige boek van schrijver Kluun. De regie is in handen van Reinout Oerlemans die met deze film zijn regiedebuut gaat maken. De film wordt geproduceerd door Eyeworks Film TV Drama in samenwerking met Inspire Pictures. De film zal vanaf 26 november 2009 door Benelux Film Distributors in de bioscopen worden uitgebracht. Smoke and Ochre k Ii LSI dat Carice van Houten ook haar opwachting zal maken in de nieu we film van regiseusse Paula van der Oest. Van Houten zal samen met haar vriend Sebastian Koch en Rutger Hauer de hoofdrol spe len in Smoke and Ochre. Die film vertelt het levensverhaal van de Zuid-Afrikaanse schrijfster Ingrid Jonker. Jonker, die werd geboren in 1933, behoorde tot een groep kunstenaars die zich verzette te gen de censuur van de regerende Nasionale Party. De film wordt geproduceerd door Riba Film. Welke distributeur de film gaat uitbrengen en wanneer is nog niet bekend. Sinterklaas Het succes van de films over het paard van Sinterklaas bewees dat er in de maand oktober bij families al voldoende interesse is in een film over de goedheiligman. Maar of er ruimte is voor twee Sinter- klaas-f ilms? Het Sinterklaasjournaal: de film borduurt verder op de populariteit van het gelijknamige journaal dat elk jaar hele volkstam men aan de buis gekluisterd weet te houden. Deze filmversie, die wordt geregisseerd door Rita Horst, Ineke Houtman en Dennis Bots, wordt 17 oktober uitgebracht door Independent Films. De andere film, Sinterklaas en het geheim van de verdwenen pakjesboot, is het vervolg op de film die afgelopen najaar al bewees voor goed gevulde bioscoopzalen te kunnen zorgen. Martijn van Nellestijn zal opnieuw regisseren en aan de film wordt weer meegedaan door onder meer Pamela Teves, Hetty Heyting en Frederik de Groot. De film wordt 7 oktober uitgebracht door RCV Entertainment.

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 23