Harry Potter and the Half Blood Prince b Vooruitkijken SPECIAL TRAILER/LEADER We zitten nog goed tot en met 2011. HFN rafwtrr Special trailer Oorspronkeli zou Harry Potter andtheHalf- Blood Prince eind 2008 wor den uitgebracht. Maar een staking gooide roet in het eten en Warner Bros. besloot de film uit te stellen tot de zomer van 2009. Dat het zesde deel uit de succesvolle franchise aanstaande is betekent niet dat de serie - zoals bij de boeken wel het geval was - bijna is afgerond. Het laatste boek, Harry Potter and the Deathly Hallows, wordt namelijk uitgebracht als twee films. We zitten nog goed tot en met 2011 Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I komt uit in november 2010 en Part //in juli 2011Als het goed is. De opnamen lopen al. Nu is het in ieder geval uitkijken naar Harry Potter and the Half-Blood Prince waarin de situatie in en rondom Zweinstein met de minuut donkerder wordt omdat Voldemort niet meer te stuiten lijkt... Hoofdrollen: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Michael Gambon Regie: David Yates Distributeur: Warner Bros. Pictures Releasedatum: 15 juli 2009 Harry Potter and the Half-Blood Prince. 2009 Warner Bros. Ent. Harry Potter Publishing Rights©J.K.R. Harry Potter characters, names and related indicia are trademarks of and Warner Bros. Ent. All Rights Reserved. Dit jaar is het de eerste keer dat de crème de la crème van de Europese filmindustrie zich in de maand juni op twee verschillende plaatsen verzamelt om te horen, zien en lezen hoe het met de industrie is gesteld. En vooral wat we zouden kunnen doen om in ieder geval de twee de helft van 2009 en het begin van 2010 - het tijdvak waar economen niet al te optimistisch over zijn - goed door te kunnen komen. Dat het zich op twee plaatsen - te weten Amsterdam (Cinema Expo) en Brussel (Eu- ropean Cinema Summit) - gaat afspelen is wat spijtig te noemen, maar een andere oplossing was er blijkbaar niet. Ik voorspel in ieder geval dat de aanstaande con venties allebei een fijn podium zullen bieden voor ge sprekken over het plan van branchevereniging NVB om de complete filmsector in een keer te digitaliseren. Ja wel, je leest het goed. De vereniging heeft een ambitieus plan uit Duitsland vertaald waaruit blijkt dat digitalisering met vereende krachten in twee jaar mogelijk moet zijn. In tijden waarin de broekriem aangehaald moet worden, is het altijd goed om te horen dat er een voor exploitan ten en verhuurders kostenbesparend plan aanstaande is, want dat is het aardige van dit plan. In deze HFN een korte schets. Over voorspellen gesproken. Trendwatcher Justien Mar- seille - die we heel bewust voor deze 'beurs'-editie van HFN interviewde - is geen dame met een glazen bol op haar werkbureau, maar wel iemand die op basis van hele reële signalen uit de markt en de samenleving uittekent welke ontwikkelingen zich volgens haar gaan voordoen. Daar zitten verdraaid interessante dingen tus sen. Zo schetst zij het einde van het tijdperk van de tradi- ^■^■^^B tionele media en het opstaan I L' fë^^^^B van nieuwe gidsen - Justien m spreekt van gatekeepers - die ons helpen de toenemende hoeveelheid informatie te fil- IT teren. Een heel praktisch voor beeld van nieuwe techniek is een apparaatje dat wordt l n fóflrf gepresenteerd op de website www.ted.com onder de noe mer Sixth Sense. Mijn advies, Je zult versteld staan, net zoals ik Jeroen Huijsdens Hoofdredacteur 'Times like these, dark times, they do funny things to people.' (Mark Williams als Arthur Weasley in Harry Potter and the Half-Blood Prince)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 7