-^L- -yg J p=^^S ^Jp£.^ Fame Nine The Lovely Bones D EXPO TEASERS Films waar over wordt gepraat tijdens Cinema Expo v -r - TL, V» In 1980 maakte Alan Parker Fame, een bevlogen portret over studenten van de New York High School of Performing Arts. Dat leidde tot een tv-serie die vrijwel de gehele jaren 80 met succes op de buis te zien was. Dat leidde weer tot een musical, waarvan de Neder landse versie anderhalf jaar jaar geleden de theaters nog aandeed. Met het verschijnen van de nieuwe film lijkt de cirkel weer rond te zijn. De boel is flink opgefrist en oogt zoals je mag verwachten: jong en sprankelend. En dat er - negenentwintig jaar na de oorspronkelijke film - duidelijk een doelgroep is voor deze film, bewijst het succes van de Sfep-L/p-films en High School Musical. Hoofdrollen: Kay Panabaker, Kherington Payne, Naturi Naughton Regie: Kevin Tancharoen Distributeur: RCV Entertainment Releasedatum: 15 oktober 2009 Zes Oscars waren er begin 2003 weggelegd voor de musical Chicago van regisseur Rob Marshall. Diezelfde Marshall brengt nu de Broadway-musical Nineuïï 1982 naar het witte doek. En het moet gezegd worden, de trailer belooft echt heel veel goeds. Niet in de laatste plaats vanwege een werkelijk formidabel ogende cast met onder meer Penélope Cruz, Nicole Kidman, Judi Dench, Kate Hudson en niemand minder dan Sophia Loren. Zij dansen, zingen en acteren rondom Daniel Day-Lewis die de rol speelt van regisseur Guido Contini die een persoonlijk en creatieve crisis moet doormaken waar je U tegen zegt. Hoofdrollen: Daniel Day-Lewis, Marion Cotillard, Pe nélope Cruz, Nicole Kidman, Judi Dench, Kate Hudson, Sophia Loren Regie: Rob Marshall Distributeur: Paradiso Films Releasedatum: 10 december 2009 De naam Peter Jackson associëren we met specta culaire decors en imposante veldslagen. Of ze nu voorkomen in The Lord of the Rings of in King Kong. Dat Jackson ook heel goed raad weet met karakterrollen, bewees hij in 1994 met Heavenly Creatures (al was het in een fantasierijk decor). Daarom kijken we zo uit naar de verfilming van Alice Sebolds The Lovely Bones, een aangrijpend boek over een jong meisje dat het slachtof fer wordt van een zedenmisdrijf en vanuit de hemel toekijkt hoe haar familie met het drama omgaat. Hoofdrollen: Saoirse Ronan, Mark Wahlberg, Rachel Weisz, Susan Sarandon, Stanley Tucci. Regie: Peter Jackson Distributeur: Universal Pictures International Releasedatum: 28 januari 2010 member my name. I'm gonna make it to heaven.' (uit trailer Fame)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 8