TRAILERS HFN Stemmen: Elijah Wood, John C. Reilly, Jennifer Connelly, Crispin Glover, Martin Landau Regie: Shane Acker Genre: animatie Distributie: A-Film Quality Release: 9 september 2009 Gigantic Verhaal: Enerzijds het bekende verhaaltje van een jon gen en een meisje die verliefd worden op elkaar. Maar dit is een jongen die te pas en te onpas wordt aange vallen door een dakloze en er als kind al van droomde om ooit een Chinese baby te adopteren. Hoofdrollen: Paul Dano, Zooey Deschanel, John Good man, Edward Asner, Jane Alexander Regie: Matt Aselton Genre: komedie, romantiek Distributie: LOC Film Distribution Release: 10 september 2009 Last Conversation [01 Verhaal: Een tour de force van Johanna ter Steege, die als enige in beeld is en het merendeel van de tijd achter het stuur van een auto zit. Daar heeft zij voor de laatste keer een (telefoon)gesprek met haar ex, die haar nog steeds probeert te manipuleren. Hoofdrollen: Johanna ter Steege Regie: Noud Heerkens Genre: drama Distributie: Filmmuseum Release: 10 september 2009 Passengers [05] Verhaal: Slechts vijf mensen overleven een vliegtuigon geluk en Claire is de therapeute die ze moet helpen om daar overheen te komen. Ze krijgt gevoelens voor een van hen, zodat het des te erger is als de vijf één voor één spoorloos verdwijnen. Hoofdrollen: Anne Hathaway, Patrick Wilson, Andre Braugher, Dianne Wiest, David Morse Regie: Rodrigo Barcia Genre: drama, thriller Distributie: Paradiso Entertainment Release: 10 september 2009 Soul Power Verhaal: Een verslag van het legendarische concert vol soulmuziek dat in 1974 plaatsvond tijdens de tot 'Rum- ble in the Jungle' omgedoopte bokswedstrijd tussen Muhammad Ali en George Foreman in Kinshasa. Met: Muhammad Ali, James Brown, Celia Cruz, B.B. King, Miriam Makeba, Don King Regie: Jeffrey Levy-Hinte Genre: documentaire, muziek Distributie: Cinemien Release: 17 september 2009 Looking tor Er/c [02] Verhaal: Ken Loach blijft gestaag films maken en wij blijven er naar uit kijken. Postbode Eric klaagt zijn leed tegen een poster van naamgenoot Cantona, die prompt aan hem verschijnt. De voormalige voetballer heeft nog wel wat advies voor Eric. Hoofdrollen: Steve Evets, Eric Cantona, Stephanie Bishop, Gerard Kearns, Stefan Gumbs Regie: Ken Loach Genre: drama Distributie: Cinéart Release: 17 september 2009 Skin [04] Verhaal: Het verhaal van Sandra Laing is er zo eentje datje nooit zou kunnen verzinnen en wel waar moet zijn. Ze werd geboren in de jaren vijftig uit twee blanke Zuid-Afrikaanse ouders, die erg schrokken toen hun kind behoorlijk donker bleek te zijn. Hoofdrollen: Sophie Okonedo, Alice Krige, Sam Neill, Tony Kgoroge, Ella Ramangwane Regie: Anthony Fabian Genre: drama Distributie: LOC Film Distribution Release: 17 september 2009 De storm [03] Verhaal: Het kan bijna niemand zijn ontgaan dat er met man en macht is gewerkt aan een film over de Waters noodramp van 1953. Het verhaal concentreert zich op een jonge vrouw die haar baby moet achterlaten in het overstroomde gebied. Hoofdrollen: Sylvia Hoeks, Barry Atsma, Monic Hen- drickx, Micha Hulshof, Katja Herbers Regie: Ben Sombogaart Genre: drama Distributie: Universal Pictures International Release: 17 september 2009 Lover of loser Verhaal: Carry Slee heeft een groot aantal boeken geschreven dus het einde van de verfilmingen is nog niet in zicht. Nummer vier gaat over het tienermeisje Eva dat haar nieuwe stiefvader voor geen meter vertrouwt en verliefd wordt op een jongen. Hoofdrollen: Gaite Jansen, Martijn Lakemeier, Thomas Acda, Susan Visser, Ruud Feltkamp Regie: Dave Schram Genre: drama Distributie: RCV Entertainment Release: 23 september 2009 Shrink Verhaal: Soms lijkt het wel of iedereen in de VS bij de psychiater loopt. In LA staan de sterren in de rij voor Henry Carter, maar hij kan zelf wel wat hulp 'I am not a man, I am Cantona.' (Eric Cantona als zichzelf in Looking for Eric)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 24