wL B §Kf HFN TRAILERS W^ d|| ïS^fc^ ioj/^i BB5?" ^^5*^^ _j gebruiken. Als het hem allemaal te veel wordt, grijpt hij naar de softdrugs. Hoofdrollen: Kevin Spacey, Mark Webber, Keke Palmer, Saffron Burrows, Jack Huston, Robert Loggia Regie: Jonas Pate Genre: drama Distributie: A-Film Entertainment Release: 24 september 2009 Tramontana Verhaal: Regisseur Gieling schreef zelf het scenario voor zijn openingsfilm van het Nederlands Film Festival. Tijdens de Franco-dictatuur bloeit in Spanje een harts tochtelijke liefde tussen het tienermeisje Rosa en de oudere Pepet. Hoofdrollen: Yohana Cobo, Llui's Soler, Pepa López, Gorka Lasaosa, Sebastian Haro en Blanca Martinez. Regie: Ramón Gieling Genre: drama Distributie: Wild Bunch Release: 24 september 2009 Happy End [03] Verhaal: Na Leedvermaak (1989) en Qui Vive (2001 heeft Frans Weisz de hele cast-club weer bij elkaar gekregen voor het slotstuk van deze familiekroniek, wederom geschreven door Judith Herzberg. Hoofdrollen: Kitty Courbois, Pierre Bokma, Catherine ten Bruggencate, Rijk de Gooijer, Sigrid Koetse Regie: Frans Weisz Genre: drama Distributie: Benelux Film Distribution Release: 1 oktober 2009 The Ugly Truth [05] Verhaal: Eindelijk kunnen we zien of mannen en vrouwen inderdaad met verschillende lichaamsdelen denken. Carrièrevrouw Abby heeft alles voor elkaar, behalve haar privéleven. Macho collega Mike gaat haar helpen, want hij weet wat mannen willen. Hoofdrollen: Katherine Heigl, Gerard Butler, Cheryl Hines, Eric Winter, Bree Turner, Nick Searcy Regie: Robert Luketic Genre: komedie, romantiek Distributie: Sony Pictures Release: 1 oktober 2009 Up (ov/nl, 3D) [02] Verhaal: Als kinderen droomden Carl en zijn vrouw Ellie er al van om naar een legendarisch eiland in Zuid-Ame- rika te reizen. Pas na haar dood op bejaarde leeftijd, komt het er van: Carl bindt zoveel ballonnen aan zijn huis dat hij er mee wegvliegt. Stemmen: Edward Asner, Christopher Plummer, Jordan Nagai, Delroy Lindo, John Ratzenberger Regie: Pete Docter, Bob Peterson Genre: animatie Distributie: Walt Disney Studios Motion Pictures Release: 7 oktober 2009 De helaasheid der dingen Verhaal: De dertienjarige Gunther heeft weinig toe komstperspectief. Hij woont met zijn vader en drie ooms bij zijn oma. Daar vullen de mannen hun dagen met niets anders dan drinken, rokkenjagen en nietsdoen... Hoofdrollen: Kenneth Vanbaeden, Koen de Graeve, Valentijn Dhaenens, Wouter Hendrickx Regie: Felix van Groeningen Genre: drama Distributie: Wild Bunch Release: 8 oktober 2009 Love Happens [01 Verhaal: Burke heeft na het verlies van zijn vrouw een boek geschreven voor zijn lotgenoten en is daardoor een succesvolle goeroe geworden. Eloise heeft net haar zoveelste vriendje aan de kant gezet en besluit een van Burke's lezingen bij te wonen. Hoofdrollen: Jennifer Aniston, Aaron Eckhart, Martin Sheen, Judy Greer, Sasha Alexander Regie: Brandon Camp Genre: drama, romantiek Distributie: A-Film Entertainment Release: 8 oktober 2009 Gamer [04] Verhaal: Nog even en we zijn zo over: een toekomst waarin je online games kunt spelen waarbij je echte mensen aanstuurt. Simon is de meest succesvolle speler van het schietspel Slayers, maar zijn 'pion' denkt maar aan een ding; ontsnappen! Hoofdrollen: Gerard Butler, Michael C. Hall, Kyra Sedg- wick, Logan Lerman, Alison Lohman Regie: Mark Neveldine, Brian Taylor Genre: actie Distributie: Benelux Film Distribution Release: 8 oktober 2009 London River Verhaal: Door alle aandacht voor 11 september zouden we bijna vergeten dat er ook vlak naast ons een grote aanslag werd gepleegd. Als de Britse hoofdstad in 2005 wordt getroffen door een aantal bomexplosies, gaat een vrouw op zoek naar haar vermiste dochter. Hoofdrollen: Brenda Blethyn, Sotigui Kouyaté, Roschdy Zem, Sami Bouajila, Mare Baylis Regie: Rachid Bouchareb Genre: drama Distributie: Cinemien Release: 8 oktober 2009 Whcrf's wrong with comfort and efficiency?' We// nothing, except no one wants fo fuck it.' (Katherine Heigl en Gerard Butler in The Ugly Truth)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 25