De storm Minder SPECIAL TRAILER/LEADER HFN 'Een Nederland se kruising tussen Titanic en II Postino' !3iSï&4' Special trailer In februari 2003 kwam het eerste bericht naar buiten dat NL Film, de productiemaat schappij van Johan Nijenhuis en Alain de Levita, een film wilde maken over de Wa tersnoodramp die Zeeland in 1953 trof. In een vraaggesprek met Robbert Blokland liet Nijen huis toen weten de film te zien als 'een Nederlandse kruising tussen Titanicen IIPostinó. Nu meer dan zes jaar later wordt de laatste hand gelegd aan de film, die geheel passend zijn première zal beleven tijdens het Zeeuwse filmfestival Film by the Sea. In De storm speelt Sylvia Hoeks de rol van Julia. Zij is een achttienjarig meisje dat ongehuwd zwanger raakt. In het Zeeuwse dorp wordt Sylvia vervolgens met de nek aangekeken. Als de storm losbarst en het water Nederland overspoelt, raakt Sylvia in alle hectiek haar pasgeboren baby kwijt. Het is de jonge luchtmachtser geant Aldo die de ontroostbare Sylvia redt. Gaande weg ontdekt hij welk verhaal zij te vertellen heeft. Hoofdrollen: Sylvia Hoeks, Barry Atsma, Monic Hen- drickx Regie: Ben Sombogaart Distributeur: Universal Pictures International Releasedatum: 17 september 2009 De storm. Distri butie Universal Pictures Interna tional Het kan zijn dat het u niet direct opvalt, maar deze editie van HFN is wat aan de dunne kant. Dat komt ten dele omdat de economische crisis ervoor zorgt dat adverteer ders hun beurzen gesloten houden, maar vooral door iets anders. We hebben eind vorig jaar een aanzienlijke korting op het sponsorbudget van de NVB te verwerken gekregen. Het gevolg was een flinke discussie binnen het HFN-team. Of een nummer skippen en pas weer in oktober uitkomen, of onze lezers niet in de steek laten, de broekriem nogmaals aantrekken, wat minder rubrie ken opnemen en de adverteerders extra vriendelijk aan kijken. Je kunt een euro tenslotte maar een keer uitge ven (al schijnen sommige ondernemers er hele creatieve boekhoudmethodes op na te houden). Het feit dat u nu een HFN in handen heeft betekent dat u weet hoe de discussie is afgelopen. Maar, zo zeg ik erbij, het had niet veel gescheeld. Of de uitge- ver als gevolg van het besluit straks met een schuld achter- m ^^T^™ blijft (debiteuren hoeven zich echt geen zorgen te maken, wij zijn van het eerlijke soort), dat weten we pas over enkele maanden. Hoe dan ook, het is in ëeze HFN qua hoeveelheid/lees voer net eventjes wat minder dan u van ons gewend b en dat geldt dus ook voor i Jeroen Huijsdens Hoofdredacteur Naschrift: Rare gedachte eigenlijk dat we zo moeten worstelen terwijl de bezoekcijfers bij het schrijven van deze leader tot grote hoogte stijgen... 'De film is absoluut gebaseerd op de werkelijkheid.' (Ben Sombogaart in interview met Jan Pieter Ekker)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 5