Piek 'n' mix PICK 'N' MIX FILM TOP 5 Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... 2. 2012 4.604,- Lauge Nielsen benoemd tot honoraire consul Lauge Nielsen, managing director van bioscooponder neming Pathé, is 1 december jongstleden benoemd tot honoraire consul voor Denemarken in Nederland. De al dertig jaar in Nederland verblijvende Deen werd in aanwezigheid van tal van genodigden in Pathé Tuschinski in de spotlight gezet. Kim Rosner Pederson, de eerste secretaris van de Deense ambassade in ons land, over handigde Lauge Nielsen uit naam van Hare Majesteit Margaretha II, Koningin van Denemarken, het certificaat horend bij het honoraire consulschap. Honoraire consuls behoren tot de dienst Buitenlandse Zaken van hun land en staan in goed contact met de plaatselijke autoriteiten. Ze vormen een onmisbare, prak tische en economische aanvulling en ondersteuning van het netwerk van ambassades en beroepsconsulaten. Kijkwijzer-convenant Op 28 oktober jongstleden sloten vertegenwoordigers van de entertainmentindustrie en het Ministerie van Justi tie een convenant waarin wordt bepaald dat er scherper zal worden gelet op de leeftijdsgrenzen van Kijkwijzer. Er is afgesproken dat de classificaties voor zes en negen jaar adviesleeftijden blijven, bedoeld voor de ouders. Wat betreft de classificatie twaalf jaar is overeenge- komen dat kassamedewerker of kaartcontroleur naar de leeftijd zal vragen als de persoon in kwestie duide lijk jonger is dan twaalf jaar. Het antwoord dat wordt gegeven zal voor waar worden aangenomen. Er hoeft niet naar legitimatie te worden gevraagd, omdat er geen legitimatieplicht is tot veertien jaar. Kinderen van tien en elf jaar die onder begeleiding van hun ouders naar de film willen, hebben toegang tot films met de classificatie twaalf jaar. In het convenant met het ministerie is afgesproken dat met name de handhaving van de regeling voor zes tienjarigen aandacht zal krijgen. Bij twijfel dient er naar legitimatie gevraagd te worden. Indien de bezoeker dat niet kan tonen of jonger is dan zestien, moet hij of zij de toegang worden geweigerd. De uitzondering vormen kinderen van veertien en vijftien jaar. Zij mogen naar een film voor zestien jaar en ouder, mits zij worden begeleid. Zie ook artikel op pagina 33. Records voor Komt een vrouw bij de dokter De film Komt een vrouw bij de dokter bereikte al na twee dagen na de bioscooprelease de status van Gouden Film, hetgeen betekent dat al 100.000 bezoekers de film toen hadden gezien. Binnen vier dagen was dat bezoek cijfer al geklommen naar ruim 200.000 bezoekers. Vol gens een persverklaring van het Nederlands Film Festival schrijft de film daarmee echt geschiedenis. Namelijk dat van het beste openingsweekend voor een Nederlandse film ooit. Regisseur Reinout Oerlemans en Carice van Houten ontvingen de Gouden Film maandagavond 30 november uit handen van Matthijs van Nieuwkerk in het programma De wereld draait door, in het bijzijn van cast en crew van de film. Bij het ter perse gaan van deze editie van HFN stond de film op het punt de Platina Film te veroveren, hetgeen betekent dat 400.000 mensen de film al hebben gezien. En dat binnen tien dagen. Gebaseerd op recette in speelweek 48 1. Komt een vrouw bij de dokter 1.937.090,- 2. 2012 715.483,- 3. New A/loon: The Twilight Saga 488.988,- 4. Terug naar de kust 275.098,- 5. Paranormal Adivity 258.696,- Gebaseerd op recette per kopie in speelweek 48 1. Komt een vrouw bij de dokter 16.699,- 6.012,- 3. New Moon: The Twilight Saga 5.752,- 4. Paranormal Adivity 4.703,- 5. Das Weisse Band Totale recette 2009 tot en met speelweek 48 l.Harry Potter 6 €11.340.136,- 2. /ce Age 3 8.878.955,- 3. Up 5.790.970,- 4. Angels Demons 5.590.854,- 5. Inglourious Basterds €4.648.091,- 'We doen wel alsof er niks is veranderd, maar alles is veranderd.' (Barry Atsma als Stijn in Komt een vrouw bij de dokter)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 14