Nederlandse films in productie IN PRODUCTIE/NL IN PRODUCTIE 'Er zijn dagen dat iedereen langs me heen loopt. Dat vind ik fijn/ EJ van wijlen Willem van de Sande Bakhuyzen wordt geregisseerd door Paula van der Oest. Naast Van Houten spelen Rutger Hauer en haar ex-vriend Sebastian Koch de hoofdrollen. Ook staat er nog 'iets met Sharon Stone' in de planning, maar ze wil de huid niet verkopen voordat de beer geschoten is. Toneel mist de actrice 'heel af en toe'. Mijn hart ligt absoluut op het podium. In een theater heb je meer vrijheid dan op een filmset en is het spannender om een lange span ningsboog op te bouwen. Maar op dit moment past het echt even niet in mijn leven.' Ze krijgt wel aanbie dingen. 'Maar theatertournees moet je erg lang van tevoren plannen. En dat wil ik niet. Ik wil toch nog steeds de deur op een kiertje houden voor buitenlandse projecten. Daar heb ik de afgelopen twee jaar heel veel in geïnvesteerd. En het zou zonde zijn als ik dan vanwege een toneelpro ductie "nee" zou moeten zeggen.' De gelukkige huisvrouw gaat begin april in première en wordt uitge bracht door Benelux Film Distribu- tors. Foto Pab/o Delfos 22 mei Half oktober startten de opnamen van 22 mei, de nieuwe film van de Vlaamse regisseur Koen Mortier. De film gaat over de bewakings agent Sam wiens leven door elkaar wordt geschud als een jongen met een rugzak zichzelf opblaast in een winkelcentrum. De hoofdrol len in deze coproductie van België, Nederland en Duitsland worden gespeeld door Sam Louwyck, Titus De Voogdt en Steffi Peeters. Koen Mortier regisseert de film niet alleen, hij schreef ook het scena rio. IJswater Films is de Nederlandse producent die bij de film is be trokken. De film zal 16 september volgend jaar worden uitgebracht door Cinéart. Johanl De opnamen van Joh zitten er inmiddels op. film vertelt het verhaal de 42-jarige Johan met zijn Citroen 2CV i« re dag 50 rondjes om het stadion van FC Barcelona rijdt om de club geluk te brengen. Johan is een een zame man, totdat Paquita op zijn pad komt. Zij is een vrouw die autoruiten v Johan 1 is een film van gisseur Johan Kramer hoofdrollen van José Adserias, Aurora Ca> en Josep Maria Domènech. De film wordt voorjaar 2010 u Pizzamaffia Producent IDTV Film kreeg onlangs een realiseringsbijdrage van 350.000 euro van het Filmfonds voor de film Pizzamaffia. Pizzamaf fia is de nieuwe film van regisseur Tim Oliehoek. De hoofdpersoon in de film is Brahim, kortweg Bram, een Marokkaanse jongen die de pizzeria van zijn vader plotseling alleen draaiende moet houden. Zijn oom, met wie Brams vader ruzie heeft gekregen, begint om de hoek een nieuwe pizzeria om wraak te kunnen nemen. Het scenario van Pizzamaffia is van Simon de Waal en Luuk van Bemmelen. Zij vertaalden het boek van Khalid Boudou naar een verfilmbaar script. Als alles meezit hoopt IDTV Film maart volgend jaar met de opnamen van de film te kunnen beginnen. Wie de hoofdrollen gaan spelen is nog niet bekend. Ook is niet duidelijk wie de film volgend jaar gaat distribueren. 'De ambulance komt zo...' (Stewardess in Vet hara)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 21