H -JP6 Pkk V mix Bioscoop Wat wordt de top drie van de komende kerst? PICK 'N' MIX FILM TOP 5 Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... H Platina voor De storm Na drie weken in de bioscoop te hebben gedraaid, had den meer dan 400.000 bezoekers De storm bezocht. Daarom kreeg hoofdrolspeelster Sylvia Hoeks in het Louis Hartlooper Complex op 9 oktober uit handen van directeur NFF-directeur Willemien van Aalst de Platina Film Award. Bij het ter perse gaan van deze editie van HFN stond de teller op 700.000 bezoekers. Zowel Lover of Loser, SpangaS op survival, Sinterklaas en de verdwenen pakjesbootals Terug naar de kust bereikten de grens van 100.000 bioscoopbezoekers. Daarom kregen de hoofdrolspelers en makers van deze films de Gouden Film. De docu mentaire Contractpensions vcm Hetty Naaijkens en Retel Helmrich heeft 10.000 bioscoopbezoekers getrokken en werd daarom bekroond met de Kristallen Film. Sectorinstituut Op 1 januari aanstaande is Nederland een filminstituut rijker. Op die datum gaan het Filmmuseum, Holland Film, het Nederlands Instituut voor Filmeducatie (NIF) en de Filmbank op in de nieuwe organisatie met de welluidende werknaam Nederlands Filmsectorinstituut. De oprichting is de uitkomst van de opdracht van minister Plasterk van OCW. Hij wil de samenwerking tussen filminstellingen bevorderen en de filmcultuur in Nederland één gezicht en aanspreekpunt geven. Het nieuwe instituut moet een ambassadeur worden voor de filmcultuur in ons land. Boek Zeg dat ik het gezegd heb! Half november rolde het boek Zeg dat ik het gezegd heblvan de persen. Het boek is een bundeling van drieëntwintig columns die Dirk de Lille in de afgelopen jaren schreef voor Holland Film Nieuws. De auteur kreeg het eerste exemplaar van het boek donderdag 19 november overhandigd door Riet Zegers, uitgever van HFN. Met de uitgever van het boek, NEO Publishing, zijn afspraken gemaakt over een afdracht aan Holland Film Nieuws zodat een goede verkoop van het boekje de kwaliteit van HFN ten goede kan komen. Exemplaren van Zeg dat ik het gezegd heb! z\\n te bestellen voor tien euro per stuk (exclusief verzendkosten) via info@neopublishing.nl. Een wisselend panel geeft kort antwoord op een actuele Annamarie Jongema, directeur de Bios in Drachten Nummer 1De hel van 63. Zal het zeker in Friesland goed gaan doen. We hebben al vaker gezien dat regiogebonden content het goed doet op de thuisbasis {Snuf de hond, Nynke, De schippers van de Kameleon). Nummer 2: Komt een vrouw bij de dokter. Zal gezien de volgeboekte Ladies Nights zeker een topper worden. Nummer 3. Rest de keuze tussen Anubis 2 en Alvin en de Chipmunks 2. Denk dat Alvin het gaat winnen. Al zou een top drie met Nederlands product geweldig zijn. Kortom, een zeer ge varieerd aanbod voor elke leeftijds groep. Laat de kerst maar komen. Kees Magnée, manager Arcade bioscoop in Gouda Ik denk dat De hel van 63 hoge ogen gaat gooien, aangezien we daarover veel vragen krijgen van bezoekers van De storm en Terug naar de kust. Ik verwacht verder veel van Avatar [ook in 2D) en Komt een vrouw bij de dokter die heel goed zal doorlopen. Verder zullen de kinderfilms Alvin en de Chip munks 2 en Anubis en de wraak van Arghus goed scoren. Old Dogs kan ook een verrassing worden. Dat baseer ik op de reacties van de be zoekers bij het zien van de trailer. Peter Isaak, directeur Utopia Nederland BV r 'Ondanks dat we welklinkende titels als James Bond en Harry Potter niet in de kerstprogrammering hebben, zie ik de aankomende kerstvakantie met veel verwachting en optimisme tegemoet. Het is een geweldige mix van filmgenres, waarbij er voor elke doelgroep een topfilm te vin den is. De grootste kanshebbers voor de top drie zijn voor mij Ava tar 20/3D, Alvin en de Chipmunks 2 en It's Complicated. En mocht ik het volledig mis hebben met Avatar, dan heb ik begin januari nog een paar 3D-installaties te koop. Merry Christmas everybody!' 'Some of the best movies are made by people working together who hate each other's guts.' (Kirk Douglas in The Bad and the Beautiful)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 22