De bioscoop van de toekomst HFN Op locatie OP LOCATIE Publieksbinding digitale El Albert Jan Vos van Luxor Hoogeveen onthult nieuwe bioscoopplannen Hoe ziet de bioscoop er over tien jaar uit? Op 11 november 2011 krijgen we te zien hoe Albert Jan Vos erover denkt. Op 31 oktober presenteer de hij zijn plannen voor het nieuwe Luxor theater in Hoogeveen. Door Lucia Alleman Het nieuwe complex van de bijzon der actieve bioscoopexploitant uit Hoogeveen moet veel meer worden dan een bioscoop. Als je er binnen komt word je meegevoerd in een wervelwind van indrukken. Overal waar je kijkt word je getrakteerd op een licht-, beeld- en geluidsshow. Het nieuwe Luxor komt op het terrein te staan waar binnenkort het oude postkantoor zal worden gesloopt. Het gebouw krijgt zeven digitale bioscoopzalen en een grand café. Deze worden met elkaar verbonden door drie foyers op de drie verdie pingen. Op de eerste verdieping vloeit de foyer over in een enter- tainmentzone met een gameroom, de mogelijkheid tot funbowlen en een filmstudio. Albert Jan: 'Het is de bedoeling om een echte filmstudio in te richten, waar je je eigen filmpjes kunt maken. Met de blauwe wand- techniek kun je de meest fantastische achtergronden projecteren. Die filmpjes kunnen dan meteen ergens in Luxor worden geprojecteerd.' DJ In de optiek van Vos krijgt de opera teur in Luxor een heel andere functie. 'De operateur wordt meer een soort DJ. Hij of zij is degene die vanuit de cabine het hele paneel voor licht, ge luid en beeld bedient. Via camera's overziet hij het hele gebouw en als hij bijvoorbeeld ergens een paar kinderen ziet staan, kan hij meteen een trailer van de nieuwste Kabouter Plop op het scherm vertonen dat altijd wel ergens in de buurt is. Net als bij de grote premières zetten wij de camera op de rode loper en vertonen de beelden in de zaal. Dat aspect, zien en gezien worden, maakt de bioscoop tot een aparte ervaring.' Z6V8I1 Een belangrijk onderdeel van Luxor is de white box. Deze ruimte, met een DIOSCOOD' oppervlakte van 500 rm2, is voor alle denkbare doeleinden te gebruiken. ZQ1611 911 Albert Jan: 'Je kunt er presentaties geven, een bruiloft vieren, in vier ver- G6I1 GTOflU gaderzalen opdelen en als theater r gebruiken. De box krijgt een eigen COie* U8Z6 keuken en je kunt er met honderd man dineren.' WOfdeil Is de filmvertoning nog wel de core bussiness van Luxor? Albert Jan: 'De Hiel eiKOOT bioscoop is niet de enige plek meer waar je films kunt zien. De thuisbios- VCrDOIIQCII coop is een grote concurrent. Je moet meer bieden om het publiek QOOl Olie aan je te binden. Wij bieden onze gasten vermaak vanaf het moment TOVerS Op dat ze binnenkomen tot ver nadat de film is afgelopen en dat allemaal OC Olie MBï' voor dezelfde prijs.' De opsom- ming van Albert Jans plannen geeft QIGDITIQClI* amper een suggestie van hoe Luxor gaat worden. Je moet het beleven. In het voorjaar van 2010 start de bouw en in het najaar van 2011 moetje naar Hoogeveen om Luxor te ondergaan. Vlaardingen krijgt eigen bioscoop Het is heel ver terug in de geschie denis dat Vlaardingen nog een commerciële bioscoop had. In 1973 sloot Luxor haar deuren, volgens het naslagwerk Cinemacontext.nl. Maar binnenkort gaat daar verandering in komen. Het voormalige gebouw van V&D aan het Veerplein wordt verbouwd tot bioscoop annex en- tertainmentcentrum. De gemeente en de projectontwikkelaar hebben '~n in november gepresenteerd aan de enthousiaste burgerij van Vlaardingen. Het project behelst een grand café/restaurant, zes bioscoopzalen waarvan een met 350 stoelen, een fitnessruimte en een amusementshal met onder meer speelautomaten. Projectontwik kelaar Peter Broeke van Centrum Projecten is in gesprek met maar liefst zes geïnteresseerde exploitan ten, vijf grote nationale ketens en een regionale bioscoopondernemer. In april hoopt hij zijn keuze te kun nen maken. Ondertussen zal de hele benodigde vergunningwinkel afgehandeld worden en kan de verbouwing begin 2011 starten. De opening wordt negen maanden later verwacht. 'Now that's entertainment.' (lan McShane als Coach in Death Race)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 34