m HFN TRAILERS Creat/on [04] Avatar [01 Verhaal: In deze toekomstvisie heeft de mensheid contact gemaakt met de planeet Pandora en diens bewoners de Na'vi. De verlamde oorlogsveteraan Jake krijgt de kans weer te lopen als hij middels een 'avatar' naar Pandora vertrekt voor een belangrijke missie. Hoofdrollen: Sam Worthington, Zoe Saldana, Michelle Rodriguez, Sigourney Weaver, Stephen Lang Regie: James Cameron Genre: sciencefiction, actie Distributie: Warner Bros./20th Century Fox Release: 17 december 2009 Krabat - De meester van de zwarte molen Verhaal: Terwijl de pest in Europa huishoudt, komt de jonge Krabat zonder voedsel en familie te zitten. Hij wordt opgenomen door een oude molenaar, die hem keihard laat werken. Na een tijdje komt Krabat er achter dat de man een tovenaar is. Hoofdrollen: David Kross, Daniel Brühl, Christian Redl, Robert Stadlober, Paula Kalenberg Regie: Marco Kreuzpainter Genre: fantasy, drama Distributie: Twin Film Release: 17 december 2009 The Sound of Insects - Record of a Mummy Verhaal: Op waarheid gebaseerde speelfilm over de vondst van een mummie in een Zwitsers bergdal. Naast het lijk wordt een gedetailleerd dagboek ge vonden waaruit blijkt dat de naamloze man in kwestie zelfmoord pleegde door uithongering. Hoofdrollen: Peter Mettier, Alexander Tschernek Regie: Peter Liechti Genre: drama Distributie: Filmmuseum Release: 24 december 2009 ff's Complicated [03] Verhaal: Jane heeft drie volwassen kinderen, een goedlopende lunchroom, en een vriendschappelijke relatie met haar inmiddels hertrouwde ex-man Jake. De zaken worden gecompliceerd als een etentje uitloopt op een verhouding. Hoofdrollen: Meryl Streep, Alec Baldwin, Steve Mar tin, John Krasinski Regie: Nancy Meyers Genre: komedie, romantiek Distributie: Universal Pictures International Release: 24 december 2009 Amerrika Verhaal: Een Palestijnse alleenstaande moeder heeft moeite om positief te blijven. Ze vindt dat haar moe der teveel zeurt en haar mislukte huwelijk blijft haar achtervolgen. Als ze een US green card krijgt, beseft ze dat dit de enige kans is om de toekomst van haar zoon veilig te stellen. Hoofdrollen: Nisreen Faour, Melkar Muallem, Hiam Abbass, Alia Shawkat, Jenna Kawar Regie: Cherien Dabis Genre: drama Distributie: Cinéart Release: 24 december 2009 Saw VI [05] Verhaal: Jigsaws werk wordt voortgezet door detec tive Hoffman die het ten einde brengt. Centraal staat William, die na een hele reeks ontberingen de laatste kamer bereikt. Daar vindt hij twee cellen met daarin drie mensen, die iets met hem te maken hebben. Hoofdrollen: Tobin Bell, Costas Mandylor, Mark Rol- ston, Betsy Russell, Shawnee Smith Regie: Kevin Greutert Genre: horror Distributie: Benelux Film Distributors Release: 31 december 2009 Verhaal: Dit jaar is het precies tweehonderd jaar geleden dat Charles Darwin werd geboren. Vijftig jaar later publiceerde hij zijn meesterwerk On the Origin of the Species. Geen beter moment dus om met een film over zijn leven en inspiratie te komen. Hoofdrollen: Paul Bettany, Jennifer Connelly, Jeremy Northam, Toby Jones, Benedict Cumberbatch Regie: Jon Amiel Genre: drama Distributie: A-Film Quality Release: 7 januari 2010 Katalin Varga [02] Verhaal: Jaren geleden raakte Katalin Varga zwan ger door een verkrachting. Als haar echtgenoot er achter komt dat hun tienjarige zoontje niet van hem is, verwerpt hij haar. Katalin gaat met haar kind op zoek naar diens biologische vader. Hoofdrollen: Andrea Gavriliu, Roberto Giacomello, Melinda Kantor, Attila Kozma Regie: Peter Strickland Genre: drama Distributie: Filmmuseum Release: 7 januari 2010 The Market (Pazar) Verhaal: Zwarthandelaar Mihram vergokt en verdrinkt meer dan goed is voor hem en zijn vrouw. Hij denkt de oplossing te vinden door zich op de mobiele telefoon- markt te storten. Daarvoor is een startkapitaal nodig dat hij denkt te krijgen van de plaatselijke arts. Hoofdrollen: Tayanc Ayaydin, Genco Erkal, Senay 'Maybe we should be growing old together.' (Alec Baldwin als Jake in It's Complicated)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 39