m HFN Distributie: A-Film Entertainment Release: 21 januari 2010 Millennium 2: De vrouw die met vuur speelde Verhaal: Journalist Mikael en hacker Lisbeth krijgen weer met elkaar te maken als op een avond drie moorden worden gepleegd. De slachtoffers zijn Lisbeths voogd en twee journalisten van Mikaels blad Millennium. Lisbeths vingerafdrukken blijken op het moordwapen te staan. Hoofdrollen: Noomi Rapace, Michael Nyqvist, Lena Endre, Sofia Ledarp, Peter Andersson Regie: Daniel Alfredson Genre: thriller Distributie: Benelux Film Distributors Release: 21 januari 2010 Doublé Take Verhaal: Een bizarre film die ergens zit tussen een nep-documentaire en een nep-fictiefilm. Niemand min der dan Alfred Hitchcock speelt (middels archiefmate riaal) de hoofdrol van een man, die tijdens de Koude Oorlog zichzelf tegenkomt en vermoordt. Of zoiets... Regie: Johan Grimonprez Genre: documentaire Distributie: Filmmuseum Release: 21 januari 2010 Teza Verhaal: De Ethiopische Anberber keert terug naar zijn geboortegrond na een aantal jaren te hebben gestudeerd in Duitsland. Het land is nauwelijks te her kennen aangezien de militaire junta alles en iedereen gebruikt voor zijn eigen politieke agenda. Hoofdrollen: Aaron Arefe, Takelech Beyene, Abiye Tedla Regie: Haile Gerima Genre: drama Distributie: Amstelfilm Release: 21 januari 2010 A Serious Man. Universal Pictu res International. Doublé Take. Filmmuseum Did You Hear About the Morgans Verhaal: Sarah Jessica Parker en Hugh Grant is een yuppenstel in New York dat al een tijdje op elkaar is uitgekeken. Er komt weer wat spanning in hun relatie als ze getuige zijn van een moord en daardoor onder moeten duiken in een gehucht zonder moderne gemakken. Hoofdrollen: Sarah Jessica Parker, Hugh Grant, Mary Steenburgen. Sam Elliott Regie: Mare Lawrence Genre: komedie, romantiek Distributie: Sony Pictures Release: 21 januari 2010 A Serious Man Verhaal: Het leven van de natuurkundeprofessor Larry Gopnik ligt behoorlijk in puin. Zijn vrouw heeft aange kondigd dat ze hem verlaat voor een kennis, zijn broer slaapt bij hem op de bank, zijn zoon is een spijbelaar en zijn dochter jat geld uit zijn portemonnee. Hoofdrollen: Michael Stuhlbarg, Richard Kind, Fred Melamed, Sari Lennick, Aaron Wolff Regie: Joel Ethan Coen Genre: drama, komedie Distributie: Universal Pictures International Release: 21 januari 2010 Daybreakers Verhaal: In de nabije toekomst heeft een plaag bijna de gehele mensheid in vampiers veranderd. Dat is lastig, want waar moeten ze nu hun bloed vandaan halen? Een wetenschapper denkt dat de oplossing ligt in de ontwikkeling van kunstbloed. Hoofdrollen: Willem Dafoe, Isabel Lucas, Ethan Hawke, Sam Neill, Claudia Karvan Regie: Michael Peter Spierig Genre: actie, horror Distributie: Benelux Film Distributors Release: 28 januari 2010 'I can not commit to spending the rest of my life with my husband.' (Sarah Jessica Parker in Did You Hear About the Morgans)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 42