First Mission HFN Mission Ook First Mission is een film met inter nationale allure. SPECIAL TRAILER/LEADER HFN Special trailer Ondanks de Engelstalige titel is First Mission een van de eerste films van eigen bodem die in het nieuwe jaar in de bioscoop te zien zal zijn. De film is gepro duceerd door IDTV Film, pro ducent van films als De tweeling, Alles stroomt, Bollywood Hero en Bride Flight. Ook First Mission is een film met internationale allure. Het handelt over een team van vijf hulpverleners dat in Zuid-Amerika goed werk wil verrichten. Met name de jonge tropenarts Marina - een rol van Anniek Pheifer - wordt gedreven door de ambitie en de wil om verschil te kunnen maken. Samen met haar collega's Barry, Thijs en de lokale medewerkers Orlando en Diego, stelt ze haar eigen leven in de waagschaal om anderen te kunnen redden. De opnamen van de film vonden afgelopen zomer plaats op diverse plaatsen in Zuid-Amerika. Eind okto ber werden de laatste scènes gedraaid in Nederland. Hoofdrollen: Tygo Gernandt, Anniek Pheifer, Mark Rietman, Michiel Huisman Regie: Boris Paval Conen Distributeur: A-Film Entertainment Releasedatum: 4 maart 2010 First Mission. Distributie A-Film Entertainment Hoewel ik er zelf niet bij mocht zijn, was de samenballing van energie en de knetterende innovatiedrang die uit de zaal opsteeg op grote afstand voelbaar. Ik heb het over TEDxAmsterdam. Iets van meegekregen? Zo niet, laat me het dan kort even uitleggen. TED is een fenomeen. Het is een jaarlijkse conferentie in Amerika die vooral gekenmerkt wordt door de fantastische sprekers en dito presentaties die draaien om ideas worth spreading. De TED Talks blinken uit door ongekende vernieuwingsdrang en een positieve kijk op zaken. Je kunt er echter alleen naar toe als je wordt uitgenodigd. Dit jaar vond er voor de eerste keer een onafhankelijke, maar gelicenseerde versie van TED plaats in Amsterdam. Op vrijdag 20 november spraken onder meer Jacob Geit Dekker, Wubbo Ockels en Robbert Dijkgraaf. Tijdens het werk - er moest immers een nieuwe HFN in elkaar wor den gezet - probeerde ik zo nu en dan wat presentaties te volgen, benieuwd als ik ben naar nieuwe ideeën en mensen die geloven in de kracht van samenwerken. Dat kon mooi omdat TEDxAmsterdam streamend te volgen was. Film kwam - voor zover ik heb kunnen volgen - niet aan bod op deze bijzondere dag. De reden waarom ik er toch over begin is dat het zo ontzettend inspireerde datje nauwelijks normaal op je stoel kon blijven zitten. De sprekers zetten aan tot samenwerking, tot vernieuwend denken, het verrassend anders tegen zaken aankijken én tot het uitwisseling van ideeën. Alleen op die manier is er - op welk vlak dan ook - vooruitgang te boeken. Als je deze HFN straks hebt gelezen, begrijp je hopelijk waarom ik hier aftrap met een verwijzing naar TED. Ook in dit nummer komen enkele personen naar voren die heel goed begrijpen wat enthou siasme, innovatief denken en samenwerken kan voortbren gen. Zij verdienen alle lof en niet het zure gezemel d zo vaak hoorbaar is in sector. Dat vond ik w< passende boodschap drempel van het nieuwe F I H S T de feestdagen en een rijk 2010 toewensen. Jeroen Huijsdens Hoofdredacteur 'l'm in the doctor business. I can help. That's all l'm saying. I can help.' (Tobey Maguire als Homer in The Cider House Rules)

Holland Film Nieuws | 2009 | | pagina 6