m Nederlandse films in productie HFN IN PRODUCTIE/NL IN PRODUCTIE Iedere producent probeert meerdere ballen tegelijker tijd in de lucht te houden/ werkt hij samen met Ramon Gieling aan het prachtige liefdesdrama Teresa Immaculata en drinkt hij 'af en toe een kop thee met Paul Verhoeven en Pieter Kuijpers.' Ook op fysiek gebied gaat het ondertussen weer beter met Mal- tha, nadat hij het afgelopen jaar vier operaties aan zijn ogen moest ondergaan. De operationele zaken op kantoor heeft de producent daarom tegenwoordig uitbesteed aan zijn nieuwe rechterhand 'en dat bevalt eigenlijk best wel goed'. Ook werkt hij tegenwoordig nog maar vier dagen per week, houdt streng het aantal afspraken per dag in de gaten en vliegt hij zo min mogelijk. 'Zware projecten als Zwartboek hebben in fysiek opzicht ook wel hun tol geëist. Dat is evident aan dit vak.' Schoorvoetend Maar misschien doet hij ook wel te veel tegelijkertijd, erkent de producent schoorvoetend. 'Som mige mensen stellen dat dat mijn slechtste eigenschap is: dat ik mijn aandacht te veel verdeel.' Dus participeert Maltha niet alleen in films in Nederland, maar ook in Australië (New Holland Pictures) en Indonesië (Komodo Films). Al bagatelliseert hij dat zelf het liefst: 'ledere producent probeert meer dere ballen tegelijkertijd in de lucht te houden.' Als zijn te veel verdeelde aandacht zijn zwakke plek is, wat is dan zijn grote kracht als producent? Maltha denkt na. 'Ik zie heel goed of er voor bepaalde films een markt kan zijn. Dat er mensen zijn die willen betalen om te kijken naar producties waar ik mij voor inspan.' De geboren Rotterdammer gelooft niet in regisseurs die alleen maar films voor zichzelf maken. 'Daar mee trek je financiers ook niet over de streep. Het blijft natuurlijk wel business: niemand legt alleen geld neer voor een film omdat de maker ervan overtuigd is dat die film er per se moet komen.' Portable Life De eerste week van januari zijn in Zuid-Afrika de opnamen begon nen van de Vlaams-Nederlandse speelfilm Portable Life. De film gaat over de zeventienjarige Sea die een mysterieuze medaillon vindt. Het is een begin van een bijzondere reis langs mensen en plekken die ze niet kent, maar vreemd genoeg wel herkent. In de film van regisseuse Fleur Boonman worden de voornaamste rollen gespeeld door Ella-June Henrard, Rutger Hauer en Sam Louweyck. Portable Life is een productie van San Fu Maltha (Fu Works) en Bart van Langendonck (Savage Film). De film wordt naar verwachting eind 2010 in de bioscopen uitgebracht door Benelux Film Distri- butors. The Domino Effec Na eerdere opnam Detroit, Goa, Beijing e. Londen vonden eind de cember in Rotterdam d< laatste opnamen plaat: van The Domino Effect, d< nieuwe film van regissei se Paula van der Oest. I The Domino Effect worc verbeeld hoe de kredie crisis ingrijpt in de leven: van mensen die op ver schillende plaatsen op de wereld wonen. Hun levens blijken opeens met elkaar in verband te staan. Jelka van Houten, Theo Maas- sen, Robert de Hoog, Bracha van Doesburgh, James D'Arcy, i Hayman en Harriet Walters spelen de hoofdrollen in de film. Van der Oest schreef ook het scenario voor de film die wordt geprodu ceerd door Kees Kasander en de Engelse producent Carlo Dusi. The Domino Effectwordt dit najaar door Benelux Film Distributors in de bioscoop uitgebracht. Sonny Boy Deze maand beginnen de opnamen van Sonny Boy, de verfilming van de gelijknamige bestseller van Annejet van der Zijl. Het is het op ware gebeurtenissen gebaseerde verhaal over de liefde tussen de jonge Surinaamse student Waldemar Nods en de veel oudere, Nederlandse Rika van der Lans. Rika raakt zwanger en schenkt het leven aan Waldy, een jongetje dat de bijnaam Sonny Boy krijgt. De Tweede Wereldoorlog verscheurt het gezin. Sonny Boy wordt geproduceerd door Shooting Star Filmcompany. Maria Peters schreef het scenario en regisseert de film. De hoofd rollen zijn voor Ricky Koole en Sergio Hasselbaink. Sonny Boy wordt uitgebracht door A-Film, eind 2010 of begin 2011. 'Een ontroerend verhaal van twee gewone mensen in een buitengewone tijd.' (Producent Hans Pos over Sonny Boy)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 19