Piek V mix PICK 'N' MIX CARTOON Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... ES Primeur 3D commercial Het was natuurlijk slechts een kwestie van tijd dat de eerste bioscoopcommercial in 3D zou arriveren. De primeur was onlangs voor Mazda. Het automerk ontwikkelde een speciale 3D-commercial die vanaf 7 januari werd vertoond in alle bioscopen van Pathé en zes andere bioscopen uit het netwerk van Jean Mineur Mediavision. Mariene Wickel, directeur van Mediavision, liet het reclamevakblad Adformatie in een reactie weten dat er al meerdere adverteerders zijn die interesse hebben in een 3D-commercial in de bioscoop. Eremetaal voor Nederlandse films 2009 was, net als 2008, een goed jaar voor de Nederlandse film. Het aandeel, uitgedrukt in bezoek cijfers, was met 17,4% weliswaar ietsje lager, maar dat mag geen naam hebben. De goede resultaten vertaalden zich ook naar enkele prijzen die werden uitgereikt. Dé Nederlandse film van 2009 was natuurlijk Komt een vrouw bij de dokter. De film van debuterend regisseur Reinout Oerlemans ging vanaf dag een door het dak. De miljoenste bezoeker werd uiteinde lijk door hoofdrolspeler Barry Atsma verwelkomd op maandag 11 januari in Cinema Palace in Haarlem (zie foto). De bijbehorende Diamanten Film Award werd dezelfde dag overhandigd aan regisseur Oer lemans in RTL Boulevard. De hel van '63 bereikte volgens het persbericht van het Nederlands Film Festival binnen tien dagen de grens van 100.000 bezoekers. Regisseur Steven de Jong kreeg daarom op maandag 28 december de Gouden Filmprijs uitgereikt. Ook regisseur Dennis Bots nam deze prijs in ontvangst. Hij kreeg hem 24 december uitgereikt omdat Anubis en de wraak van Arghusde 100.000e bezoeker binnen een week wist te verwelkomen. De genoemde films hebben in middels respectievelijk 241.738 en 377.380 bezoe kers op de teller staan. Stichting BREIN in 2009 Tijdens zijn nieuwjaarstoespraak hamerde NFC- en NVF-voorzitter Wilco Wolfers nogmaals op het belang van erkenning door de overheid van wat de filmsector ziet als een groot probleem: filmdiefstal. Cijfers die in die toespraak achterwege bleven, volg den via Stichting BREIN. Volgens hun eigen opgave sloot de stichting in 2009 615 illegale websites, onder meer 393 bittorrent sites, 35 eDonkey servers, 38 video streaming sites en veertien usenet por- tals. BREIN verwijderde tevens 37.441 advertenties van het Internet en voerde 455 acties uit tegen de verkoop van illegale dises. BREIN en politie namen daarbij 183.713 illegale dises in beslag. Een mijlpaal beschouwde BREIN het oordeel van de rechter dat het weghalen van hyperlinks na een mel ding niet voldoende is voor een site die onrechtmatig handelt door structureel links te plaatsen naar illegale content. De rechter deed de uitspraak in de zaak tegen p2p-site Mininova. Door Berend Jan Kompanje en Dirk de Lille.

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 20