Luxor neemt revanche I m HFN Game-rapport THE GAME In Hoogeveen brak de hel (van '63) los Op 11 december 2009 brak in Hoogeveen de hel (van '63) los. In de openlucht op een ijsbaan bouwde Luxor Entertainment een mega groot theater voor deze zeer speciale première. Luxor maakte hiermee duide lijk de titel Beste Bioscoopteam van het jaar in 2010 wel weer te willen winnen. Inde openlucht op een ijs baan werd een mega groot theater gebouwd. Eindcijfer: 7,6 Door Riet Zegers Speciale gasten uit de regio Hoo geveen waren uitgenodigd voor deze toch wel heel bijzondere première. Onder hen regisseur Steven de Jong en schaatscracks van weleer onder wie Jan Bols die in 1963 zelf deelnam aan de barre Elfstedentocht waar de film op is gebaseerd. Veel mensen bekeken De hel van '63 in dit theater op de ijsbaan in het centrum van Hoogeveen dat voor een dag was omgetoverd tot wintertheater. Ze trotseerden de kou, maar waren na afloop dolen thousiast over de film en daar was het de organisatie uiteraard om te doen. In de weken die volgden kon het publiek nog uitgebreid van de film genieten in een comforta bel en warm Luxor. Reglement The Game is een spel bedoeld om bioscoopmedewerkers in bewe ging te brengen om promotieactivi teiten te organiseren en daarmee kans te maken op de titel Beste Bioscoopteam van 2010. Stuur de promoties van afgelo pen periode voor elke editie van Holland Film naar thegame® hollandfilmnieuws.nl, voorzien van beeldmateriaal en een korte toelichting. Voor elke inzending krijgt men punten. In december wordt bekendgemaakt wie zich het Beste Bioscoopteam van 2010 mag noemen. Dat team wint een mooi prijzenpakket. Uiteraard gaat dit gepaard met een feestje. Doe dus mee aan The Game en stuur de inzendingen naar the- game@hollandfilmnieuws.nl. Albert Jan Vos interviewt Steven de Jong. Ingezonden promotie: Winterse actie rond de première van De hel van '63. Afkomstig van: Luxor Theater Hoogeveen Creativiteit: 7,5 Juryrapport: 'Dat men bij de premiè re van een film als deze iets met ijs moest doen lag voor de hand. Maar een mega groot theater op een ijs baan bouwen mag toch wel heel erg creatief genoemd worden.' Vernieu Juryrapport: 'Van het we inmiddels veel gewend, maar dit is een nieuwe parel in de kroon. Veel mensen trotseerden de kou om bij deze bijzondere première aanwezig te zijn.' Uitvoering: 8 Juryrapport: 'De beelden spreken voor zich. Bij dit ijstheaterspektakel ontbrak het aan niets. Ook de regis seur en oud-Elfstedentochtrijders wa ren erbij aanwezig.' team niet meer om de pers uit de re gio te activeren. Aan acties als deze besteedt men graag aandacht. Albert Jan Vos deed zelf het interview met regisseur Steven de Jong.' 'Friesland is wereldnieuws. Wij worden beroemd!' (Pierre Bokma als Harry Linthorst Homan in De hel van '63)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 31