HFN TRAILERS m cjB4^fr.t- -•J6y -'JjM EMiTli Shutter/siand [01] Verhaal: Shutter Island leek een goede plek voor een psychiatrische inrichting voor criminelen. Helaas verdwijnt er eentje in 1954 onder mysterieuze omstan digheden en mag Leonardo DiCaprio, in zijn vierde rol voor Martin Scorsese, op onderzoek uitgaan. Hoofdrollen: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Michelle Williams Regie: Martin Scorsese Genre: thriller Distributie: Universal Pictures International Release: 18 februari 2010 Harry Brown [02] Verhaal: Michael Caine laat de jonkies weer even zien hoe het moet, op het gebied van acteren weltever staan. Want wat hij in deze film verder uithaalt, om zijn oude vriend te wreken en de criminaliteit in de buurt te lijf te gaan, verdient zeker geen opvolging. Hoofdrollen: Michael Caine, Emily Mortimer, Sean Harris, Liam Cunningham, Ben Drew Regie: Daniel Barber Genre: thriller, misdaad Distributie: A-Film Quality Release: 25 februari 2010 Hunfing Zn. [05] Verhaal: Tako Hunting heeft na de dood van zijn va der diens fietsenwinkel overgenomen. Hij is getrouwd met Sandra, maar er is weinig passie te vinden in hun Ikea-huis. Dat verandert niet als blijkt dat zij zwanger is en een eetstoornis heeft. Hoofdrollen: Dragan Bakema, Maria Kraakman, Hans Hoes, Noël Keulen, Rick Nicolet, Celia Nufaar Regie: Sander Burger Genre: drama Distributie: Benelux Film Distributors Release: 25 februari 2010 J'ai Tué ma Mère Verhaal: Een spetterend debuut voor een broekie van twintig dat naast de hoofdrol ook de regie en het scenario op zich nam. Dolan speelt een tiener die overhoop ligt met zijn moeder en dolgraag zijn eigen leven wil leiden. Zijn moeder heeft helaas andere plannen. Hoofdrollen: Xavier Dolan, Anne Dorval, Francois Arnaud, Suzanne Clément, Patricia Tulasne, Niels Schneider Regie: Xavier Dolan Genre: drama Distributie: Cinemien Release: 25 februari 2010 The Last Station Verhaal: Ruslands beroemde schrijver Leo Tolstoi is nog steeds verliefd op zijn vrouw Sofia, maar hun opvattingen lopen steeds verder uiteen. Hij wil een eenvoudig boerenleven, terwijl zij gehecht is aan haar landgoed. Zijn nieuwe assistent Valentin wordt een pion in hun strijd. Hoofdrollen: Christopher Plummer, Helen Mirren, James McAvoy, Paul Giamatti, Kerry Condon Regie: Michael Hoffman Genre: drama, biografie Distributie: El Entertainment Release: 25 februari 2010 Visage (Face) Verhaal: Deze film-in-een-film draait rond een Taiwa nese regisseur die door het Louvre wordt uitgenodigd om tussen de meesterwerken een film op te nemen over de legende van Salomé. Regisseur Ming-Liang kreeg zelf deze uitnodiging en maakte er meteen het verhaal van. Hoofdrollen: Lee Kang-Sheng, Yi-Ching Lu, Fanny Ardant, Jean-Pierre Léaud, Laetitia Casta Regie: Tsai Ming-Liang Genre: drama Distributie: eye Film Instituut Nederland Release: 25 februari 2010 First Mission [03] Verhaal: Het werk van een westerse groep medische hulpverleners in Zuid-Amerika is niet bepaald vrij van gevaren. Hoofdpersoon Marina, een jonge tropenarts, begint aan het werk met een hoofd vol idealen en wordt al snel geconfronteerd met de harde werkelijk heid. Hoofdrollen: Anniek Pheifer, Tygo Gernandt, Mark Rietman, Michiel Huisman Regie: Boris Paval Cohen Genre: drama Distributie: A-Film Entertainment Release: 25 maart 2010 Demain dès l'Aube Verhaal: Role playing games is een manier om je ge heel onder te dompelen in de geschiedenis en dat is precies wat Paul wil. Zijn moeder ziet dat niet zitten en vraagt grote broer Mathieu om er iets aan te doen. Ze had niet verwacht dat die er ook in verstrikt zou raken. Hoofdrollen: Vincent Perez, Jérémie Renier, Aurélien Recoing, Anne Marivin, Gérald Laroche Regie: Denis Dercourt Genre: drama Distributie: Benelux Film Distributors Release: 4 maart 2010 Farewell [04] Verhaal: In 1929 was een zeppelin niet alleen het summum van technische vooruitgang, maar ook de 'Don't you get it? You're a rat in a maze.' (Jackie Earle Haley als George Noyce in Shutter Island}

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 32