HFN The Road ED Een in documentairestijl opgenomen speelfilm. Hoofdrollen: Marcel Faber, Jillian Crane, Jess Osuna, Kelly Nyks, Steve Fallis, Aimee McCabe Regie: Tjebbo Penning Genre: drama Distributie: Amstelfilm Release: 11 maart 2010 Lourdes Verhaal: Sinds Bernadette in 1858 een verschijning van de Heilige Maria in de grotten zag, is het plaatsje Lourdes een wereldberoemd bedevaartsoord in Zuid- Frankrijk geworden. Een van de vele bezoekers op pelgrimstocht is de Franse Christine in haar rolstoel. Hoofdrollen: Sylvie Testud, Léa Seydoux, Gilette Bar bier, Elina Löwensohn, Bruno Todeschini Regie: Jessica Hausner Genre: drama Distributie: eye Film Instituut Nederland Release: 11 maart 2010 Remember Me Verhaal: Robert Pattinson zal nog wel even een jeugdidool blijven met deze rol van rebelse jongeman die verliefd wordt op een lief blond meisje. Zij weet alleen niet dat hij het met haar heeft aangepapt om haar vader te jennen, een politieman die hem heeft opgepakt. Hoofdrollen: Robert Pattinson, Emilie de Ravin, Pierce Brosnan, Lena Olin, Chris Cooper Regie: Allen Coultner Genre: thriller Distributie: Independent Films Release: 1 april 2010 Zwart water Verhaal: Een gezin verhuist nadat de moeder haar ouderlijk huis heeft geërfd. Het is een groot huis waar je fijn kunt spelen, ware het niet dat dochterlief een vreemd meisje ontdekt in de kelder. Die beweert doodleuk het dode tweelingzusje van moeders te zijn. Hoofdrollen: Hadewych Minis, Barry Atsma, Isabelle Zwart water. Independent Films. The Road. Benelux Film Distributors. Stokkel, Charlotte Arnoldy, Els Dottermans Regie: Elbert van Strien Genre: thriller Distributie: Independent Films Release: 11 maart 2010 Verhaal: In een postapocalyptische wereld trekken een vader en zoon van het koude Noorden naar het hopelijk warmere Zuiden. Ze duwen een roestig super marktkarretje voor zich uit. Onderweg zijn er overal gevaren, maar geen water of voedsel te bekennen. Hoofdrollen: Viggo Mortensen, Kodi Smit-McPhee, Robert Duvall, Charlize Theron Regie: John Hillcoat Genre: actie, avontuur, thriller Distributie: Benelux Film Distributors Release: 18 maart 2010 Solomon Kane Verhaal: Solomon Kane, een creatie van Conan- bedenker Robert E. Howard, trekt in de zeventiende eeuw een bloederig spoor. Als hij ternauwernood ontkomt na een gevecht met de duivel, besluit hij zijn wapens neer te leggen. Uiteraard duurt dat niet lang. Hoofdrollen: James Purefoy, Pete Postlethwaite, Rachel Hurd-Wood, Jason Flemyng Regie: Michael J. Bassett Genre: actie, fantasie Distributie: El Entertainment Release: 18 maart 2010 Nanny McPhee and the Big Bang (ov/nl) Verhaal: De lelijke stiefzus van Mary Poppins gaat weer tekeer met haar eigen(aardige) opvoedtechnie ken. Nanny McPhee schiet deze keer een jonge moe der te hulp, die het allemaal niet meer aankan sinds haar man is vertrokken om aan het front te vechten. Hoofdrollen: Emma Thompson, Maggie Gyllenhaal, Ralph Fiennes, Maggie Smith, Rhys Ifans Regie: Susanna White 'It's when you start to dream about good things that you should start to worry.' (Viggo Mortensen als de vader in The Road)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 34