1 M TRAILERS HFN Genre: familie Distributie: Universal Pictures International Release: 24 maart 2010 Millennium 3: Gerechtigheid [01 Verhaal: Ook in het laatste deel van de verfilmde boekentrilogie volgen we de jonge hacker Lisbeth Sa- lander en journalist Mikael Blomkwist. Iedereen denkt dat zij een seriemoordenaar is, terwijl hij als een gek op zoek gaat naar het tegenbewijs. Hoofdrollen: Noomi Rapace, Michael Nyqvist, Lena Endre, Annika Hallin, Anders Ahlborn Regie: Daniel Alfredson Genre: thriller Distributie: Benelux Film Distributors Release: 25 maart 2010 How fo Train Your Dragon (3D, ov/nl) [04] Verhaal: Op het eiland Berk zijn drakengevechten aan de orde van de dag. Een jonge viking moet bewijzen een waardige opvolger te zijn van zijn vader, het stam hoofd. Maar als hij een gewonde draak tegenkomt, sluit hij daar een hechte vriendschap mee. Stemmen (ov): Jay Baruchel, Gerard Butler, America Ferrera, Craig Ferguson, Jonah Hill, Kristen Wiig Regie: Peter Hastings Genre: animatie Distributie: Universal Pictures International Release: 31 maart 2010 Nowhere Boy Verhaal: Voordat de wereld had gehoord van The Beatles was John Lennon gewoon een knul uit Liverpool. Op zijn vijfde wordt hij door zijn moeder overgedragen aan haar zus die hem sindsdien heeft opgevoed. Net als boezemvriend Paul McCartney is hij dol op muziek. Hoofdrollen: Aaron Johnson, Thomas Sangster, Kristin Scott Thomas, Anne-Marie Duff, Sam Bell Regie: Sam Taylor-Wood Genre: drama Distributie: A-Film Quality Release: 1 april 2010 De vliegenierster van Kazbek [05] Verhaal: Op Texel ontsnapt Marie aan haar zware be staan tijdens de oorlogsjaren door te dromen over de bergen. Ze wil niet trouwen, maar heeft weinig keuze. De zon gaat pas schijnen als een regiment Georgi sche soldaten op het eiland wordt gestationeerd. Hoofdrollen: Madelief Blanken, Zura Jgenti, Kakha Kintsurashvili, Jack Wouterse, Sallie Harmsen Regie: Ineke Smits Genre: drama Distributie: Benelux Film Distributors Release: 8 april 2010 Inferno Verhaal: Zelfs films die nooit zijn gemaakt, leveren interessante films op. In 1964 zouden Romy Schneider en Serge Reggiani de hoofdrol spelen in Inferno. Na drie weken werd het werk gestaakt. De beelden wer den pas meer dan veertig jaar later teruggevonden. Hoofdrollen: Romy Schneider, Henri-Georges Clouzot, Serge Reggiani, Jacques Gamblin Regie: Serge Bromberg Genre: documentaire Distributie: Cinemien Release: 1 april 2010 No One Knows Afoouf Persian Cats Verhaal: Nadat ze uit de gevangenis worden vrij gelaten, willen twee jonge Iraanse musici een band beginnen. Het zoeken van bandleden is niet hun enige obstakel: de regering verbiedt hen op te treden. Ze willen naar Londen, maar daar heb je weer een visum voor nodig. Hoofdrollen: Hamed Behdad, Ashkan Koohzad, Ne- gar Shaghaghi, Hamed Seyyed Javadi Regie: Bahman Ghobadi Genre: drama Distributie: Cinéart Release: 1 april 2010 Love You Phillip Morris [02] Verhaal: Het leven van de brave, getrouwde Steven komt op z'n kop te staan na een auto-ongeluk. Hij besluit zich niet meer in te houden, uit te komen voor zijn homoseksualiteit en het leven te leiden dat hij altijd had gewild. Daardoor belandt hij in de lik en ontmoet hij Phillip Morris. Hoofdrollen: Jim Carrey, Ewan McGregor, Leslie Mann, Rodrigo Santoro, David Jensen Regie: Glenn Ficarra, John Requa Genre: komedie Distributie: Independent Films Release: 1 april 2010 Clash of the Titans [03] Verhaal: Het werd hoog tijd voor een nieuwe versie van dit mythologische verhaal. De oorlog tussen de Griekse goden dreigt de mensenwereld te vernieti gen. Halfgod Perseus kan zijn familie niet redden van Hades, de god van de onderwereld en besluit de strijd aan te gaan. Hoofdrollen: Sam Worthington, Ralph Fiennes, Liam Neeson, Gemma Arterton, Danny Huston Regie: Louis Letterier Genre: actie Distributie: Warner Bros. Release: 1 april 2010 1 In::.-"ijm-. 'Can you hit me in the face with this?' (Jim Carrey als Steven Russell in Love You Phillip Morris)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 35