m HFN TRAILERS Me and Orson Welles Verhaal: Nog voordat hij furore maakte met zijn filmdebuut Citizen Kane en het hoorspel War of the Wortels, was Orson Welles een gevierd theatermaker. Een hoopvolle tiener weet een rolletje te bemachtigen in Welles' enscenering van William Shakespeare's Julius Caesar. Hoofdrollen: Zac Efron, Claire Danes, Christian McKay, Ben Chaplin, Eddie Marsan, Kelly Reilly Regie: Richard Linklater Genre: drama Distributie: Moonlight Films Release: 8 april 2010 The Bounty Hunter Verhaal: Zoals het een romcom betaamt, vliegen de twee hoofdpersonages elkaar de hele film in de haren. Zij is een journaliste die werkt aan een moord zaak. Hij is haar ex-man en een premiejager, die de opdracht heeft haar op te sporen. Hij denkt dat het een eitje wordt. Hoofdrollen: Gerard Butler, Jennifer Aniston, Christine Baranski, Peter Greene, Cathy Moriarty Regie: Andy Tennant Genre: komedie, romantiek Distributie: Sony Pictures Release: 8 april 2010 Leap Year [03] Verhaal: Volgens een oud Iers gebruik is 29 februari de dag dat een vrouw een man ten huwelijk kan vra gen. Een Amerikaanse dame die dat van plan is, komt in de problemen als ze door slecht weer in Dublin be landt. Gelukkig is daar een sympathieke kroegbaas... Hoofdrollen: Amy Adams, Matthew Goode, Adam Scott, John Lithgow, Noel O'Donovan Regie: Anand Tucker Genre: komedie, romantiek Distributie: Universal Pictures International Release: 8 april 2010 Coco Chanel Igor Stravinsky [02] Verhaal: We gaan nog even door met films over de Franse modeontwerpster Coco Chanel en krijgen er de Russische componist Igor Stravinsky gratis bij. Bei den hebben revolutionaire ideeën op hun vakgebied en vatten in 1920 een passie voor elkaar op. Hoofdrollen: Anna Mouglalis, Mads Mikkelsen, Elena Morozova, Grigori Manoukov Regie: Jan Kounen Genre: drama, romantiek Distributie: Wild Bunch Release: 8 april 2010 Joy Joy is achttien jaar. Haar leven heeft ze doorgebracht in tehuizen omdat haar moeder haar als baby te von deling heeft gelegd. Ze is er echter van overtuigd dat ze haar biologisch moeder ooit zal vinden. Dus gaat ze op zoek. Hoofdrollen: Samira Maas, Dragan Bakema Regisseur: Mijke de Jong Genre: drama Distributeur: A-Film Quality Releasedatum: 8 april 2010 Kick-Ass Dave Lizewski is een jongen die graag een superheld wil zijn en wel een grappig pakkie draagt, maar niet over de vereiste, bijzondere krachten beschikt. Ach, dan doe je het toch zonder? Hoofdrollen: Aaron Johnson, Chloe Moretz, Nicolas Cage Regisseur: Matthew Vaughn Genre: actie, komedie Distributeur: A-Film Entertainment Releasedatum: 15 april 2010 Planet51 [01] Verhaal: Na allerlei films over een buitenaards wezen dat op onze planeet belandt, krijgen we nu te zien wat er gebeurt als eentje van ons bij hen terechtkomt. In eerste instantie wordt de Amerikaanse astronaut Chuck aangezien voor een bloeddorstig monster. Stemmen: Dwayne Johnson, Justin Long, Jessica Biel, Gary Oldman, Sean William Scott Regie: Jorge Blanco, Javier Abad Genre: animatie, komedie Distributie: Independent Films Release: 28 april 2010 Samson Delilah [05] Verhaal: De tieners Samson en Delilah wonen in een kleine gemeenschap in het midden van de Australi sche woestijn. Het leven is hard en het wordt nog een graadje erger als Delilah's oma overlijdt en zij wordt uitgestoten. Samson besluit met haar mee te gaan. Hoofdrollen: Rowan McNamara, Marissa Gibson, Mitjili Gibson, Scott Thornton, Matthew Gibson Regie: Warwick Thornton Genre: drama Distributie: Cinéart Release: 22 april 2010 She's Out of My League [04] Verhaal: Als doodgewone knul heb je meestal weinig kans om de perfecte vrouw te ontmoeten, laat staan haar te strikken. Als het dan toch onverhoopt lukt, zijn er het gebrek aan zelfvertrouwen en de vrienden en familieleden, die er allemaal een mening over hebben. 'Oh yeah! You didn't see that, did you!' (Aaron Johnson als Dave Lizewski in Kick-Ass)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 36