HFN Green lone Toy Story 3 3D De gelukkige huisvrouw Films om de komende maanden in de gaten te houden. Er waren tijden dat Hollywood de vingers niet wilde branden aan actuele films met een politieke lading of films die net even iets te verse wonden openreten. Pla- toon is in dat opzicht altijd wel een goed voorbeeld. Dat verhaal lag jaren op de plank voordat Oliver Stone het mocht verfilmen. De tijd is veranderd of regisseur Paul Greengrass kan gewoon wat handiger met gevoelighe den omgaan, want met Green Zone stapt hij nu al de omstreden Irak-oorlog in. Hij doet dat samen met Matt Damon, met wie hij eerder enkele Jason Boume-ïWms maakte. Damon speelt Roy Miller die in Irak op zoek gaat naar Weapons of Mass Destruction en ontdekt dat er hogere machten aan het werk zijn. Hoofdrollen: Matt Damon, Greg Kinnear, Amy Ryan, Brendan Gleeson, Jason Isaacs Regisseur: Paul Greengrass Distributeur: Universal Pictures International Releasedatum: 15 april 2010 Het derde deel uit de serie over de avonturen van Woody, Buzz Lightyear en hun speelgoedvrienden zou volgens de geruchten eigenlijk al veel eerder uitkomen. Maar een twist tussen Walt Disney en Pixar belem merde dat. Misschien maar goed ook, want Toy Story 3 kan nu veel meer profiteren van het feit dat deze de bioscoop in 3D kan bestormen. Tom Hanks en Tim Allen hebben opnieuw hun stemmen geleend aan Woody en Buzz die samen met het andere speelgoed in een buurtcentrum terechtkomen omdat hun eigenaar Andy nu echt te groot is geworden voor het speelgoed. Stemmen (ov): Tom Hanks, Tim Allen, Joan Cusack, Michael Keaton Regisseur: Lee Unkrich Distributeur: Walt Disney Studios Motion Pictures Releasedatum: 23 juni 2010 Er werden al meer dan 300.000 exemplaren van het boek verkocht en er waren al twee theaterversies met hoofdrollen voor respectievelijk Hadewych Minis en Isa Hoes. Binnenkort is er de speelfilmversie van De gelukkige huisvrouw. De hoofdpersoon is Lea Meyer- Cornelisse, een kakmadam uit Aerdenhout die zwan ger wordt omdat haar man graag papa wil worden. De moeizame bevalling is het begin van een weg vol ellende. De gelukkige huisvrouw belooft een van de sterkste Nederlandse films van het jaar te worden als we bezoekcijfers voor ogen houden. Niet in de laatste plaats vanwege Carice van Houten die in staat is om alles in goud te veranderen. Hoofdrollen: Carice van Houten, Waldemar Torenstra Regisseur: Antoinette Beumer Distributeur: Benelux Film Distributors Releasedatum: 15 april 2010 'You have no idea who you're dealing with here.' (Brendan Gleeson in Green Zone)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 7