TEASERS HFN Desert Flower Wickie de viking The Fantastic Mr. Fox Waris Dirie is een model met een aangrijpend levens verhaal. Niet zo'n verhaal zoals we dat horen over topmodellen zoals Kate Moss, maar een verhaal van een hele andere orde. Waris Dirie is afkomstig uit Somalië, waar ze op haar vijfde werd besneden, op haar dertiende werd uitgehuwelijkt en vervolgens het land ontvluchtte om het op haar 38e te schoppen tot topmodel. Dirie legde haar verhaal vast in een aangrij pende biografie die werd verfilmd door Sherry Horman met een indrukwekkende hoofdrol van Liya Kebede als Waris Dirie. Hoofdrollen: Liya Kebede, Sally Hawkins, Craig Parkin- son, Juliet Stevenson Regisseur: Sherry Horman Distributeur: Cinéart Releasedatum: 8 april 2010 -rechterpagina- </in lesboven Deserf Flower <rechtsboven> Wiekte de viking <linksonder> The Fantastic Mr. Fox -linkerpagina- <linksboven> Toy Story 3 3D <linksonder> Green Zone <rechtsonder> De gelukkige huisvrouw In Duitsland bracht de live action versie van de teken filmserie uit de jaren 70 vijf miljoen bezoekers op de been. De producent is Studio 100, die sinds enige tijd eigenaar is van de rechten van een flinke koffer aan jeugdherinneringen, waaronder ook Wickie de viking. Het wordt zonder enige twijfel de eerste film in een rij van films over de jonge viking, die niet sterk is, maar wel slim. In deze film wordt het dorp geplunderd door piraten, die de dorpsbewoners beroven van hun dier baarste bezit: hun kinderen! Wickie zou Wickie niet zijn als hij niet voor een oplossing zou zorgen. Stemmen: Ralf Mackenbach, Kristel Verbeke, Paul Haenen Regisseur: Michael Bully Herberg Distributeur: Independent Films Releasedatum: 21 april 2010 777e Fantastic Mr. Fox is geen doorsnee film. Maar wat wil je ook als Wes Andersson de regisseur is. Anders- son baseerde zijn scenario op het boek van Roald Dahl. Hij wist de supersterren George Clooney, Meryl Streep, Bill Murray en anderen, te verleiden hun stem te geven aan de karakters in dit wonderlijke dierenverhaal. De belangrijkste daarvan is natuurlijk Mr. Fox. De oude vos blijkt zijn streken niet te zijn verleerd en krijgt daarom het boerentrio Boggis, Bunce en Bean achter zich aan. Terwijl de boeren de vos in de kraag proberen te vatten, moet Mr. Fox zich inspannen om zijn familie en vrienden te redden. Stemmen: George Clooney, Meryl Streep, Bill Murray, Owen Wilson Regie: Wes Anderson Distributeur: Warner Bros./20th Century Fox Releasedatum: 29 april 2010 'If we'll get this right, it will change your life.' (Timothy Spall als Terry Donaldson in Desert Flower)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 8