HFN TRAILERS Cairo Time [02] Alamar [01 Verhaal: Voordat ze afscheid van elkaar moeten ne men, besluiten een vader van Mayaanse komaf en zijn half-Italiaanse zoon op zoek te gaan naar de oorsprong van de zee. Op die manier willen ze hun herkomst terugvinden en hun voorouders eren. Hoofdrollen: Jorge Machado, Natan Machado-Palombi- ni, Nestor Marin, Roberta Palombini Regie: Pedro Gonzales-Rubio Genre: drama Distributie: EYE Film Instituut Release: 19 augustus 2010 Verhaal: Juliette en haar man Mark hebben wel een va kantie verdiend en weten geen betere plek dan het zon nige Caïro. Helaas wordt hij elders opgehouden en vraagt hij zijn Egyptische vriend Tareq om haar zo lang gezel schap te houden. Dat had hij beter niet kunnen doen. Hoofdrollen: Patricia Clarkson, Alexander Siddig, Tom McManus, Elena Anaya, Amina Annabi Regie: Ruba Nadda Genre: drama Distributie: Cinemien Release: 19 augustus 2010 Crime d'Amour Verhaal: Kristin Scott Thomas gaat onvermoeid verder met ijzersterke rollen spelen in Franstalige producties. Als directeur van een multinational gebruikt ze alles en iedereen om hogerop te komen. Totdat een van haar speeltjes een vermoeden begint te krijgen. Hoofdrollen: Kristin Scott Thomas, Ludivine Sagnier, Guillaume Marquet, Gérald Laroche Regie: Alain Corneau Genre: thriller, drama Distributie: Benelux Film Distributors Release: 19 augustus 2010 Sterke verhalen [04] Verhaal: Na zijn eindexamen trekt boerenjongen Den nis naar de grote stad Amsterdam om daar te gaan studeren en te genieten van het leven. Binnen de kortste keren is hij stapelverliefd op een mooie blondine en zit hij opgescheept met een pinguïn... Hoofdrollen: Achmed Akkabi, Matthijs van de Sande- Bakhuijzen, Sallie Harmsen, Halina Reijn Regie: Kees van Nieuwkerk, Teddy Cherim Genre: komedie Distributie: A-Film Entertainment Release: 19 augustus 2010 Jo Sono l'Amore Verhaal: Tilda Swinton keert terug naar haar arthouse- roots met haar eerste baan als volwaardig filmprodu cent. Ze was nauw betrokken bij de ontwikkeling van het verhaal over de moeder van een steenrijk gezin die valt voor een kok, die de hartstocht in haar losmaakt. Hoofdrollen: Tilda Swinton, Flavio Parenti, Edoardo Gabbriellini, Pippo Delbono Regie: Luca Guadagnino Genre: drama Distributie: Cinéart Release: 26 augustus 2010 El Secreto de Sus Ojos [03] Verhaal: Aangezien Das weisse Banden Un Prophete ook waren genomineerd, moet deze Oscarwinnaar steengoed zijn. Een gepensioneerde advocaat wil met zichzelf in het reine komen door een roman te schrijven, gebaseerd op een nooit opgeloste moordzaak. Hoofdrollen: Ricardo Darin, Soledad Villamil, Pablo Rago, Javier Godino, Guillermo Francella Regie: Juan José Campanella Genre: thriller, drama Distributie: Wild Bunch Release: 26 augustus 2010 Vampires Suck [05] Verhaal: Door het groeiende aantal smalende opmer kingen over het rw/7/igr/?/-fenomeen was het een kwestie van tijd dat de mannen van Scary Movie er hun vampie- rentanden in zouden zetten. Ook hier moet een meisje kiezen tussen twee jongens met geheimen. Hoofdrollen: Maft Lanter, Ken Jeong, Charlie Weber, Chris Riggi, Jenn Proske, Kelsey Ford Regie: Jason Friedberg, Aaron Seltzer Genre: komedie Distributie: Warner Bros. 20th Century Fox Release: 26 augustus 2010 C'esf déja l'Été Verhaal: Voor zijn filmdebuut toog de Nederlandse re gisseur Martijn Smits naar het Belgische industriestadje Seraing, dat we kennen van de Dardenne-films. Het ver haal had ook in hun oeuvre gepast: een vader probeert zijn ontslag te verbergen voor zijn kinderen. Hoofdrollen: Julie Anson, Patrick Descamps, Benjamin Willem Regie: Martijn Smits Genre: drama Distributie: EYE Film Instituut Release: 2 september 2010 Vision - Aus dem Leben der Hildegard von Bingen Verhaal: Na Rosa Luxemburg en Die bleierne Zeit haalt Margarethe von Trotta weer het beste uit Barbara Suko- wa. Zij kruipt deze keer in de huid van een non uit de twaalfde eeuw, die haar intellect vooral nodig had om weerstand te bieden aan vooroordelen en misogynie. Hoofdrollen: Barbara Sukowa, Heino Ferch, Hannah Herzsprung, Alexander Held, Lena Stolze 'En waar is Hyves?' (Achmed Akkabi als Dennis in Sterke verhalen)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 28