TRAILERS HFN /Machete E3 Regie: Margarethe von Trotta Genre: drama Distributie: Cinemien Release: 2 september 2010 Verdwaald in het geheugenpaleis Verhaal: Er zijn al verschillende films gemaakt waarin we zien wat de ziekte van Alzheimer teweeg brengt. Maar hier krijgen we het perspectief van de mensen die zelf aan de ziekte lijden en er alles aan doen om zo lang mogelijk een normaal leven te kunnen leiden. Regie: Klara van Es Genre: documentaire Distributie: Cinema Delicatessen Release: 9 september 2010 Eccentricities of a Blond-haired Girl Verhaal: Een jongeman krijgt zijn eerste baantje in de zaak van zijn oom en wordt verliefd op het meisje aan de overkant van de straat. Alles gaat goed, tot hij wordt ontslagen en geen ander werk kan vinden. Hij besluit elders zijn fortuin te maken en dan terug te komen. Hoofdrollen: Ricardo Trepa, Catarina Wallenstein, Diogo Doria, Julia Buisel, Leonor Silveira Regie: Manoel de Oliveira Genre: drama, komedie Distributie: Amstelfilm Release: 9 september 2010 Coing the Distance Verhaal: Terwijl ze in het echte leven meer een aan-uit- relatie hebben, lijkt het Drew Barrymore en Justin Long beter te vergaan in hun tweede film samen. Helaas moet zij na zes weken terug naar San Francisco terwijl hij achterblijft in New York. Kan dat wat worden? Hoofdrollen: Drew Barrymore, Justin Long, Christina Ap- plegate, Ron Livingston, Kelli Garner Regie: Nanette Burstein Genre: romantiek, komedie Distributie: Warner Bros. Release: 9 september 2010 The American. Bene/ux Film Distributors. Going fhe Dis tance. Warner Bros. Verhaal: Eerst was Machete alleen de titel van een neptrailer in de Grindhouse-fWms, maar nu is er toch een heuse film van gemaakt. De titelheld wordt ingehuurd om een senator om zeep te helpen maar, zoals dat gaat, wordt hij zelf in de val gelokt. Hoofdrollen: Jessica Alba, Danny Trejc, Michelle Rodri- guez, Robert DeNiro, Lindsay Lohan Regie: Robert Rodriguez, Ethan Maniquis Genre: actie Distributie: El Entertainment Release: 9 september 2010 The American Verhaal: Na zijn geprezen filmdebuut Control gooit Anton Corbijn het over een heel andere boeg met zijn tweede regie. Een huurmoordenaar zweert dat zijn volgende opdracht de laatste zal zijn. In afwachting van het wapen wordt hij langzaam weer mens. Hoofdrollen: George Clooney, Bruce Altman, Thekla Reuten, Irina Björklund Regie: Anton Corbijn Genre: thriller, drama Distributie: Benelux Film Distributors Release: 16 september 2010 Devil Verhaal: Na steeds grotere en ambitieuzere projecten doet M. Night Shyamalan even een stapje terug. Hij be dacht een verhaal en liet er een stel jonge honden op los. Zij maken hun debuut met een film over mensen die vastzitten in een lift waar vreemde dingen gebeuren. Hoofdrollen: Chris Messina, Joshua Peace, Matt Cra- ven, Joe Cobden, Jay Hunter Regie: John Erick Dowdle, Drew Dowdle Genre: thriller Distributie: Universal Pictures International Release: 16 september 2010 Submarino Verhaal: Sinds zijn doorbraak met Festen weten we dat je Thomas Vinterberg het woord 'wrang' niet hoeft uit te leggen. Hij verbeeldt het weer mooi met het verhaal 'Just because I can hear you through the wall, doesn't mean I can participate.' (Dan in Going the Distance)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 29