Verschrikkelijke ikke (3D) (hange is gonna come SPECIAL TRAILER/LEADER Het zijn vooral Gru's helpende handjes de minions die de show stelen in Verschrik kelijke ikke. HFN Special trailer Tijdens de afge lopen editie van Cinema Expo werd producent Chris Mele- dandri in de spotlight gezet omdat hij een van de krachten is achter het succes van de eerste twee Ice Aye-films en Horton Hears a WhoL Meledandri nam de Cinema Expo Award of Achievement in Animated Filmmaking in ontvangst en kreeg daarmee een mooi bruggetje aangereikt voor de promotie van zijn nieuw ste animatiefilm Despicable Me (Nederlandse titel: Verschrikkelijke ikke). Daarin is de hoofdrol weggelegd voor Gru, een aan vankelijk nare man die de maan wil stelen om daarmee geschiedenis te schrijven. Hij wordt echter gedwars boomd door bad guy Vector. Het zijn vooral Gru's helpende handjes de minions die de show stelen in Verschrikkelijke ikke. Het is volgens ons dan ook slechts een kwestie van tijd dat dit gezellige volkje een eigen film gaat krijgen. Chris Meledandri is ondertussen trouwens alweer druk bezig met volgende projecten, waaronder een geani meerde versie van The Addams Family die geregisseerd gaat worden door niemand minder dan Tim Burton. Stemmen (nl): Jon van Eerd, Patricia Paay, Javier Guzman, Eddy Zoey, Ernst Daniel Smit, Sanne Wallis de Vries Stemmen (ov): Steve Carell, Russell Brand, Julie An drews, Jason Segel Regisseur: Pierre Coffin, Chris Renaud Distributeur: Universal Pictures International Releasedatum: 14 oktober 2010 Verschrikkelijke ikke (3DJ. Distri- butie Universal Pictures Interna tional Denk je zo ontzettend zeker van je zaak te zijn dat je er vol overtuiging over schrijft in het hoofdredactionele commentaar, blijkt het toch weer niet te kloppen. Ach, zo gaat dat. Nieuws verandert nu eenmaal. Cinema Expo, want daar had ik het de vorige keer op deze plek over, komt volgend jaar gewoon weer naar Am sterdam. Dat werd ons kort na afloop van de Europese bioscoopbeurs bevestigd door de organisatie. Niks geen verhuizing naar Barcelona, Londen of Parijs, on danks duidelijke signalen die daar op wezen. Nee, het wordt gewoon weer het vertrouwde Amsterdam. Daar is op zich niks mis mee, maar er zou aan het program ma en wat andere aspecten van de enige echte Euro pese vakbeurs toch echt nog wel wat kunnen worden verbeterd. Althans, zo menen wij, medewerkers van het enige echte vakblad van het Nederlandse bios coopbedrijf (en laat niemand u iets anders vertellen). Wat er volgende keer zeker wel gaat veranderen is de naam. Cinema Expo gaat vanaf 2011 Cine Europe heten. Dat is het gevolg van de samenwerking met de Europese belangenclub van bioscoopondernemers, UNIC, die dit jaar al gestalte kreeg. Dit jaar hebben we al een beetje kunnen merken dat de betrokkenheid van UNIC voor wat accentverschuivingen zorgt, zo zult u ook kunnen lezen in het verslag in deze editie van HFN. Maar natuurlijk staan we in deze uitgave ook stil bij het langverwachte digitaliseringsplan dat onder supervisie van het sectorinstituut EYE- en geruggensteund door de NVB en de NVF - tot stand kwam, begin juli openbaar werd gemaakt en sindsdien al uitgebreid werd toegelicht aan de NVB-achterban. 'A small step for man, a giant leap for mankind', zei Neil Armstrong - inmiddels 41 jaar geleden - toen hij in juli 1969 de eerste stap op de maan zette. Nou, laten we dit plan dan maar een giant leap for the Dutch exhibitors Jeroen Huijsdens Hoofdredacteur 'Does this count as annoying?' (Elsie Fisher als Agnes in Despicable Me)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 7