Dino saurus HFN Daar had ik dus mooi al 7,5 miljoen afgepin geld. ED Dirk van de cinema Dino De Laurentiis is net 91 geworden en heeft de film McGyveren een remake van Barbarellain voorberei ding. Deze Italiaanse producent, een levende legende die meer dan 600 films heeft geproduceerd van King Kong, Death Wish, Ragtime, Orca tot Conan the Destroyer, kwam na een faillissement in zijn geliefde Italië op de bonnefooi en zonder een cent op zak naar de VS. Hij blufte zich een weg naar de topsuite in het Waldorf-Astoria, ontving agents met een flair als of er niets aan de hand was én kreeg tenslotte het script Serpico in handen. Dat liet hij zich voorlezen in het Italiaans door de pizzakoerier want hij sprak geen woord Engels. Na dertig pagina's kocht hij per tele foon - nog steeds zonder een cent op zak, maar met een grote mond - het project met Al Pacino! Uitkijkend over Central Park mompelde hij vervolgens in zichzelf: 'Dino, you're either a genius or an idiot!' And the rest is history... In zijn mansion in Beverly Hills organiseerde hij wel eens overdadige lunches voor de internationale distributeurs in de parktuin waar hij eerst omzichtig zijn bezoekers langs het immense Rolls Royce-wagenpark leidde met de pontificale nummerplaten DDL 1 tot DDL 10. Dat zijn toevallig ook mijn initialen, dus vond ik die Rollsen eigenlijk ook een beetje bij mij hoord en. Als jong manneke deelde mevrouw Dino mij steevast in bij de jonge acteurstafel in de verste hoek van de tuin. Dan kon ik samen met Rob Lowe, Patrick Demp- sey, Ally Sheedy en de Sheen-broertjes, die perfect Spaans spreken, het Mexicaanse personeel met exquise flessen wijn uit Dino's onuitputtelijke wijnkelder naar deze uithoek dirigeren. Februari 2000. Universal Studio's. In de kleine, witte bungalow waar Dino resideert op de lot zitten mijn Duitse collega en ik te wachten op de komst van de maestro. Het personeel is bloedmooi en kortgerokt en de espressomachine pruttelt op volle kracht. Dino heeft net Hannibal aangekondigd en wij mogen een gooi doen naar de rechten. Nog steeds, zo vertrouwt zijn consigliere John Matthews mij toe, laat hij zijn scripts vertalen in het Italiaans want zijn Engels is op zijn minst zwak te noemen. Zelfs in een McDonald's vergaat Dino van de honger. II Principe komt binnenwaaien met groot aplomb en steekt meteen van wal: 'Zeee essence of zeee story, all zeee moneeey will be on zeee screen. Ziss iss reëel Oscar stoeff!' Daarop kondigt hij aan dat hij naar huis gaat voor 'zeee lunsjjjj' - hij was net binnen - 'and a zsjoort siestaaa'. Hij overhandigt de scripts met de boodschap dat we exact twee uur hebben om Foto Tanja van Rooden te lezen en dat we het bod daarna stipt om 1:45 PM moeten overhandigen aan de consigliere. Moedig neem ik het woord en vraag of dottore pro- fessore De Laurentiss misschien al een prijs in gedach ten heeft voor dit meesterwerk. Hij kijkt me aan met zijn staalblauwe ogen en zegt plechtig: 'ten million dollars!' Dino moet de verbouwereerdheid op mijn gezicht niet geïnterpreteerd hebben als een staaltje keihard onderhandelen, want na een pijnlijke stilte spreekt hij mij fronsend aan: 'Are you not mister Germany?' 'No, no', roep ik opgelucht daarbij wijzend naar de Duitser die opeens zweetdruppels op het voorhoofd heeft. 'He's Germany, l'm mister Benelux!' 'Aha,' zegt Dino - zonder papier of wat dan ook te raadplegen - 'so you are at 2.5 million.' Daar had ik dus mooi al 7,5 miljoen afgepingeld. Wat een onderhandelaar ben ik toch! Ik knik de Duitser bemoedigend toe. Tien miljoen is nu echt het einde van de wereld niet en bovendien waren zij begonnen met de Tweede Wereldoorlog. Enige Wietergutmachung is dus wel op zijn plaats. De volgende uren zien de toeristen van het treintje van de Universal City Studio Tour mister Benelux als een bezetene het script lezen, geleund tegen de muur van Sound Stage 4 en word ik door de gids waarschijnlijk verkocht als 'an actor preparing for his part'. We kwamen er niet uit. Het bedrag was te risicovol en na zijn siësta vond DDL 1 van DDL 2 geen enveloppe met bod. Hannibalging dus toch maar naar Universal in Nederland en België. Van de Duitser is sindsdien niets meer vernomen. 'l'm sure we'll have a lot of fun. Ta-ta. H.' (Anthony Hopkins als Hannibal Lecter in Hannibal)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 27