m HFN TRAILERS Verhaal: De Sloveense Alexandra studeert Engels in de hoofdstad en werkt in het geheim als prostituee. Ze is van plan om genoeg te verdienen zodat ze kan verhuizen en een beter leven kan gaan leiden. Helaas gaat alles naar de kelder als ze in aanraking komt met een aantal criminelen. Hoofdrollen: Nina Ivanisin, Peter Musevski, Primoz Pirnat, Marusa Kink, Uros Furst Regie: Damjan Kozole Genre: drama Distributie: Amstelfilm Release: 21 oktober 2010 [02] Verhaal: Ontwerper Yves Saint Laurent overleed in 2008 en verdient zeker een film. Hij kreeg eind jaren 50 de leiding over het noodlijdende modehuis Dior en ontmoet te zijn levenspartner Pierre Berge. YSL maakte van Dior weer een topmerk alvorens voor zichzelf te beginnen. Regie: Pierre Thoretton Genre: documentaire Distributie: Cinemien Release: 21 oktober 2010 [03] Verhaal: Het klinkt een beetje als The Back-Up Plan, want ook hier gaat het om een alleenstaande veertiger die besluit in haar eentje een kind te krijgen. In dit geval komt ze er echter pas zeven jaar later achter wie de liefde van haar leven is. Hoofdrollen: Jason Bateman, Jennifer Aniston, Jeff Goldblum, Juliette Lewis, Patrick Wilson Regie: Josh Gordon, Will Speek Genre: romantiek, komedie Distributie: Paradiso Entertainment Release: 21 oktober 2010 Brotherhood Verhaal: In zijn filmdebuut vertelt regisseur/scena rioschrijver Nicolo Donato het verhaal van Lars, die teleurgesteld uit het leger stapt. Lars vindt een nieuwe zin in het leven bij een groep fascisten en voelt zich aangetrokken tot medelid Jimmy. Ellende verzekerd. Hoofdrollen: Nicolas Bro, David Dencik, Claus Flygare, Hanne Hedelund, Morten Holst Regie: Nicolo Donato Genre: drama Distributie: Wild Bunch Release: 21 oktober 2010 Verhaal: Kristin Scott Thomas speelt in deze boekver- filming een journaliste die een artikel wil schrijven over de razzia in het Parijs van 1942. Ze komt op het spoor van de kleine Sarah, die toen samen met haar ouders is opgepakt, en ontdekt een familiegeheim. Hoofdrollen: Kristin Scott Thomas, Mélusine Mayance, Niels Arestrup, Michel Duchaussoy Regie: Gilles Paquet-Brenner Genre: drama, historisch Distributie: Benelux Film Distributors Release: 28 oktober 2010 Jackass 3D [05] Verhaal: Je zou toch bijna denken dat de heren van Jackass in hun eerste twee films - en de gelijknamige tv-serie - zo'n beetje alle grenzen van de smakeloosheid hebben opgezocht en uitgevoerd. Verkeerd gedacht: 3D gaf ze inspiratie voor nieuwe kolder en kwel. Hoofdrollen: Johnny Knoxville, Bam Margera, Steve-O, Chris Pontius, Ryan Dunn Regie: Jeff Tremaine Genre: komedie Distributie: Universal Pictures International Release: 28 oktober 2010 *.*i»«.«-«n«i ACr» Cr [04] Verhaal: De nieuwe Hollywoodster Gemma Arterton laat een hele andere kant van zichzelf zien in dit be scheiden werkje. We zien hoe twee mannen een kamer inrichten als geluiddichte cel om vervolgens een jonge vrouw te ontvoeren en er in op te sluiten. Hoofdrollen: Gemma Arterton, Eddie Marsan, Martin Compston Regie: J Blakeson Genre: thriller Distributie: Benelux Film Distributors Release: TBA Wees Verhaal: Er is iets niet fris aan de slagerij in deze film. Dat is helemaal het geval als de slager overlijdt onder verdachte omstandigheden. Terwijl werkelijkheid en fantasie door elkaar lopen, merkt de inspecteur dat het winkelmeisje er wellicht meer van weet. Hoofdrollen: Titus Muizelaar, Nellie Benner, Hugo Met sers, Kitty Courbois, Wilma Bakker Regie: Victor Nieuwenhuijs Maartje Seyferth Genre: drama Distributie: EYE Film Instituut Release: 4 november 2010 [01] Verhaal: Na de hitkomedie The Hangoverh Zach Galifianakis weer te zien onder regie van Todd Phillips. Deze keer als de hopeloze reisgenoot van Robert Dow- ney Jr, die dwars door het land reist om bij de geboorte van zijn eerste kind te kunnen zijn. Hoofdrollen: Robert Downey Jr, Zach Galifianakis, Mi- chelle Monaghan, Jamie Foxx, Alan Arkin, Juliette Lewis Regie: Todd Phillips 'Dad, you were like a father to me.' (Zach Galifianakis als Ethan Tremblay in Due Date)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 38