f- 1 F£j N F INHOUD HFN Adver teerders Holland Inhoud Film Nieuws Nummer 96 Jaargang 16 oktober 2010 10 'Films kijken via het Internet heeft de toekomst' 14 Het bioscoopgevoel van bioscooponderne mer Geert Dolf ing 24 'Gruwelen voor het hele gezin.' 30 Nedcipro staat niet stil [30] STICHTING FILMTRANSPORT 07 special trailer Megamind 07 leader 08 teasers Tron, Love Ofher Drugs, Let Me In, Sonny Boy, Morning Glory, You Will Meet a Tall Dark Stranger 13 quiz 15 op locatie Almere, Steenwijk 17 techniek Distributie digitaliseert verder 19 piek 'n' mix 19 cartoon Jaap Joop 21 achter de schermen school@pathé 23 achter de schermen Eyes wide open 25 Nederlandstalige films in aantocht 26 in productie Gooische vrouwen, Penny's Shadow, Dol f je weerwolfje 27 The Game 29 column Dirk van de cinema 31 theaterpaspoort Lantaren Venster 33 achter de schermen De een na de ander 35 uit de cast Patricia van Elven 35 agenda 36 onderzoek 39 piek 'n' mix 39 bioscooppanel 40 trailers 46 cast 46 colofon overzicht adverteerders Als het gaat zoals nu gepland komen alle Nederlandse films ooit gemaakt nog voor het einde van het jaar online beschikbaar via een nieuwe filmdienst. Filmotech een samenwerkingsverband van de Nederlandse Ver eniging van Speelfilmproducenten (NVS), EYE en het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid, trekt daar momenteel hard aan. Toen bioscoopexploitant Geert Dolf ing zich gedwon gen zag om de tijdelijke locatie van Annex Cinema in Woerden te ontruimen, duurde het niet lang voordat de Woedenaren aangaven toch echt een bioscoop in hun stad te willen hebben. In januari van dit jaar kreeg Dolf ing een vergunning en op 13 april ging Annex Gnema weer open. Een gesprek met een ondernemer met gevoel (foto Lucia Alleman). De horrorfilm Sint markeert de terugkeer van filmregis seur Dick Maas naar het genre waar hij in de jaren tachtig mee doorbrak. HFN sprak de regisseur en diens hoofdrolspelers, Egbert Jan Weeber en Huub Stapel, over de film die de kersthit van het jaar moet worden. Veel digitale films en trailers komen tegenwoordig uit het snel groeiende digitale filmlaboratorium van Nedci pro. Holland Film Nieuws liep een dag mee om zicht te krijgen op het reilen en zeilen van het bedrijf. 20th Century Fox [back cover] A-Film Distribution [04, 06, 12] Actionsign [20] Alcons Audio [18] Benelux Film Distributors [16] CineFox [22] Cinemien [32] digital darwin [20] EYE Film Distributie [22] FTT Film- tronics BV [32] Huizenga Group [32, 47] Independent Films [02, 03] Jimmy Products [20] Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB) [18, 38] Roveka [32] Stichting Fiimtransport NVF [05] Tech- nicolor [34] Universal Pictures International (Netherlands) BV [cover, 28] 'V- KM - Voor alle vragen en informatie over fiimtransport: www.filmtransport.info 'Don't you know that you are working at the place that published some of the greatest artists of the century?' The Devil Wears Prada)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 6