Megamind (3D)/ Megamind: Superschurk (3D) HFN Badwater Ook de stemmen- cast van de originele versie van Megamind liegt er weer niet om. Special trailer DreamWorks Animation heeft de goede reputatie altijd grote sterren te strikken voor haar films. Ook de stemmen- cast van de originele versie van Megamind, alweer de ze ventiende lange animatiefilm van Jeffrey Katzenberg Co., liegt er niet om. Brad Pitt, Will Ferrell en Tina Fey zijn te horen als respectievelijk superheld Metro Man, antiheld Megamind en damsel in distress Roxanne Ritchi. Welke Nederlandse acteurs de stemmen verzorgen was bij het ter perse gaan van deze uitgave nog niet bekend. /Hec/am/bc/gaat over een bad guy die heel erg graag bad wil zijn en het niet uit kan staan dat hij het elke keer moet afleggen tegen superheld Metro Man. De film zal de Amerikaanse bioscopen 5 november aan staande bestormen en dat in Nederland doen vanaf 15 december, maar dan met onder titel Megamind: Superschurk. Stemmen (ov): Will Ferrell, Brad Pitt, Tina Fey, Jonah Hill Stemmen (nl): nog niet bekend Regisseur: Tom McGrath Distributeur: Universal Pictures International Releasedatum: 15 december 2010 Megamind (3D)/ Megamind: Su perschurk (3DJ. Distributie Uni versal Pictures International Ik was vast niet de enige die het nieuwe regeerakkoord met samengeknepen billen las. Ik moet toegeven, ik was opgelucht dat het lage btw-tarief, waar in de jaren 90 door de sector zo hard voor is geknokt, voor biosco pen behouden blijft. Maar tjonge, wat wordt de hakbijl op cultuur toegepast. Van kaasschaven is geen sprake meer. Het betekent bijvoorbeeld dat een van 's Neder lands beste (en bekendste) filmorkesten, het Metropole Orkest, de nek om wordt gedraaid, dat er van alles gaat gebeuren met het Filmfonds én dat de Cultuurkaart, die cultuurparticipatie door jongeren bewerkstelligt, weer wordt afgeschaft. Wat zou dat betekenen voor het kersverse filmeducatieplan van Pathé? We konden het niet meer verwerken in het artikel in dit nummer, maar dat het gevolgen zal hebben, lijkt zeker. Het zijn maar drie voorbeelden van de hakbijl die wordt gezet aan de wortels van de inmiddels tot bloei gekomen boom die de Nederlandse film heet. Dat heeft echt niet alleen gevolgen voor regisseurs, cameramensen, muzikanten en acteurs die minder werk hebben omdat er minder geld beschikbaar komt. Wat denk je dat er gaat gebeu ren met de boxoffice als het tot zo'n 17% uitgegroeide marktaandeel van de Nederlandse film onder druk komt te staan? Mij is van huis uit altijd geleerd dat je geen geld kunt uitgeven als je het niet hebt. Dat geldt ook voor de over heid. Natuurlijk kunnen we - cliché-alert! - onze kinde ren niet opzadelen met een immense overheidsschuld. En het is altijd gemakkelijk om alleen maar te vragen en niet te geven. Of geen alternatieve bezuinigingspos ten voor te stellen. Maar wat mij de afgelopen jaren in het overheidsbeleid ten aanzien van film zo heeft bevallen, is dat er vanuit een positieve grondhouding gestaag werd gebouwd aan iets waar het publiek van genoot - getuige de bezoekcijfers - én waar de hele industrie van profi teerde. En dat ook voordelen opleverde voor de overheid in de vorm van belastinginkom^.v kabinet ook alweer werk van maken? Van economisch groei? Nou, let op, want daar is het badwater. En let u even op het kind dat wordt weggespoeld? Jeroen Huijsdens Hoofdredacteur "You're so predictable!' (Tina Fey als Roxanne Ritchie in Megamind)

Holland Film Nieuws | 2010 | | pagina 8