HFN Piek V mix Jaap& Nieuws uit de wereld van film en bioscoop... JÖRMRINGS 1 - - 03 Pensioenfonds geliquideerd Het bestuur van de Stichting Bedrijfstakpensioenfonds voor het film- en bioscoopbedrijf vatte afgelopen december het plan op om het pensioenfonds te liquideren. Het bestuur is gesprekken gestart met het Pensioenfonds PNO Media in Hilversum om te bekijken of er overeenstemming kan worden bereikt over het overnemen van de opgebouwde pensioenen en de uitvoering van de bedrijfstakpensioenregeling voor het film- en bioscoopbedrijf. Beide pensioenfondsen heb ben hiertoe een intentieverklaring ondertekend. Door de overname neemt de toekomstbestendigheid van de pensioenregeling voor film- en bioscoopbedrijf toe. Klik wii zer-controles Sinds het voorjaar van 2010 voeren opsporingsambte naren van de overheid controles uit op de naleving van de Kijkwijzer-leeftijdsgrenzen. De controles komen voort uit de afspraken die de entertainment sectoren eind 2009 maakten met het ministerie van Justitie. Uit de resultaten van de november- en decembercon- troles door mystery shoppers, die elk halfjaar worden uitgevoerd in opdracht van Buro 240a, blijkt dat in bijna alle betrokken sectoren de resultaten in korte tijd sterk zijn verbeterd. De meeste vooruitgang maakten de bibliotheken, waar de naleving steeg van 8% naar 73%. De bioscopen kwamen uit op 63%. Hoewel de naleving in winkels voor games, videotheken en warenhuizen ook is verbeterd, scoren zij het zwakst met respectieve lijk 29% (games), 33% (videotheken) en 34% (waren huizen). De sectoren hebben de overheid beloofd in twee jaar te zullen streven naar een naleving van zeventig pro cent voor de leeftijdsgrenzen van films en games. The Lord of the Rings LIVE In het weekend van 4 en 5 juni vindt in De Doelen in Rotterdam The Lord of the Rings LIVE plaats. Het Rotterdams Philharmonisch Orkest, onder leiding van Ludwig Wicki, speelt dan de complete muziekscore van de eerste film uit de trilogie, The Fellowship of the Ring, terwijl de film in high definition op een groot scherm wordt geprojecteerd. De Royal Albert Hall in Londen en Radio City Hall in New York gingen De Doelen al voor in dit bijzondere filmevenement. Het is de bedoeling dat de tweede en derde film van regisseur Peter Jackson respectievelijk in 2012 en 2013 in Rotterdam te zien en te horen zullen zijn. Uitslag prijsvraag Polaroid 3D-brillen Brillenproducent Polaroid Eyewear stelde drie 3D-brillen beschikbaar voor een prijsvraag in de vorige editie van HFN. Deze exclusieve brillen, die te koop zijn vanaf 19,95 euro, werken in alle theaters met de zogenaam de circulair polarized technologie (RealD en Master- Image). De collectie van Polaroid bestaat uit vijftien 3D- modellen waaronder kinderbrillen, covers voor over de bril en een aantal exclusieve panoramic view modellen. De winnaars van de actie, waarbij een slagzin moest worden afgemaakt, zijn geworden: Lucas May (Pathé Buitenhof Den Haag), llona van Genderen Stort (EYE Film Instituut), Rabia Sitabi (Modydick Pictures). Door Berend Jan Kompanje. Sinds 16 februari wordt in GneStar in Enschede dage lijks een regionaal bioscoopjournaal van een minuut vertoond voor aanvang van de filmvoorstellingen. Dit vernieuwde 'Polygoon Journaal' is een initiatief van de Wolff Cinema Groep, exploitant van CineStar, en de regionale omroep RTV Oost. Beide partijen menen dat er sprake is van 'een wereldprimeur', omdat er niet eerder 'dagelijks regionieuws via digitale projectie in de bioscoop' werd vertoond. Het vertonen van het nieuws wordt mogelijk door de digitale techniek. 'lt is a strange fate that we should suffer so much fear and doubt over so small a thing.' (Boromir in TLOTR)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 21