Filmtheater Fanfare viert feest Game-rapport THE GAME Hoe kun je jong en oud beter bedienen dan met een film waar iedereen plezier aan beleeft. HFN Eindcijfer: 7 ES Jong en oud geniet van Dik Trom Eind 2010 bestond Filmtheater Fanfare vijfjaar. Hoe kon dit eerste lus trum beter gevierd worden met jong én oud dan met de inmiddels met Platina Film bekroonde familiefilm Dik Trom? Door Riet Zegers Al vanaf 1989 worden in het Brabantse dorp Oudenbosch films vertoond. Maar officieel werd het allemaal eind 2005 toen een kleine groep vrijwilligers onder de bezielde leiding van Ad en Dian Uijtdewilligen en Wilfried van Don gen startte met Filmtheater Fanfare. Dat dit lustrum de bewoners van Oudenbosch niet mocht ontgaan was duidelijk en hoe kun je dan jong en oud beter bedienen dan met een film waaraan iedereen plezier beleeft. Zo was de keuze voor Dik Trom gauw gemaakt. Formeel heette het de opa- en omadag, maar houd alle vaders en moeders maar eens tegen als ze met hun kroost voor de deur staan. Vooraf was er uiteraard veel plezier in het vooruitzicht gesteld en waren er tal van activiteiten. Be nelux Film Distributors stelde leuke prijspakketjes beschikbaar voor de mooiste kleurplaten en, zoals het zeker bij deze film hoort, was er volop snoep. Wij zijn er van overtuigd dat door deze feestelijke actie de zaal zich al snel vulde en kort daarna aan regisseur Arno Toonen de Platina Film kon worden overhandigd voor de 400.000e bezoeker. Reglement. The Game is bedoeld om bios coopmedewerkers promotieac tiviteiten te laten organiseren en kans te maken op de titel Beste Bioscoopteam van 2011. Stuur de promoties van afgelopen periode naar thegame@holland- filmnieuws.nl, voorzien van beeld materiaal en een toelichting. Voor elke inzending krijgt men punten. In december wordt bekendgemaakt wie zich het Beste Bioscoopteam van 2011 mag noemen. Doe dus mee aan The Game en stuur de inzendingen naar the- game@hollandfilmnieuws.nl Ingezonden promotie: Opa- en omadag voor Dik Trom Afkomstig van: Filmtheater Fanfare in Oudenbosch Creativiteit: 7 Juryrapport: 'Filmtheater Fanfare werkt met vrijwilligers en het budget is heel be perkt. Om jong en oud naar het theater te lokken zul je creatief moeten zijn. En dat is prima gelukt in Oudenbosch'. Juryrapport: 'Filmprorr. een bepaalde doelgroep organiseren is niet nieuw te noemen al hoorden wij nog niet eerder van een opa- en omadag. Samen met je kleinkind(eren) naar de firn is toch heel speciaal, zeker als daaromheen ook nog allerlei activi teiten worden georganiseerd.' Uitvoering: 7,5 Juryrapport: 'De kleine groep vrijwil ligers had de handen vol aan de or ganisatie, maar het resultaat mocht er zijn. Beschilderde gezichtjes, op de (speciale) foto met opa en oma, kleu ren voor een mooie prijs en als klap op de vuurpijl... de film waar het al lemaal om draaide Dik TromV Communicatie: 7 Juryrapport: 'Verwacht van deze ac tie geen landelijke hoogstandjes. Het was de bedoeling het dorp te trakte ren op een fijne dag ter ere van het eerste lustrum en hiermee ook de heerlijke familiefilm Dik Trom te pro moten. Maar alle regionale kanalen werden aangeboord om melding te maken van deze happening.' 'We zijn misschien dik, maar we zijn tenminste wel gelukkig!' (Marcel Munsters als pa Trom in Dik Trom)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 29