a m HFN j Pizzamaffia Verhaal: Het was weer tijd voor een multiculturele polderproductie en daarvoor werd het boek Pizzamaf fia van Khalid Boudou ter hand genomen. Na een fikse ruzie met zijn broer, begint de gekrenkte Faris een concurrerende pizzeria aan de overkant van de straat. Hoofdrollen: Mamoun Elyounoussi, Sallie Harmsen, Ilias Ojja, Hakim Traïdia, Sabri Saad El Hamus Regie: Tim Oliehoek Genre: drama, actie, komedie Distributie: Benelux Film Distributors Release: 17 februari 2011 's Speech [02] Verhaal: Colin Firth heeft een goede Oscar-kans, want hij schittert als de Britse koning George VI, die door zijn stotteren de nodige moeite had zijn landgenoten moed in te spreken in de jaren dertig. De film scoort de meeste Oscar-nominaties dit jaar met twaalf stuks. Hoofdrollen: Colin Firth, Geoffrey Rush, Helena Bonham Carter, Guy Pearce, Michael Gambon Regie: Tom Hooper Genre: drama Distributie: Paradiso Entertainment Release: 17 februari 2011 [05] Verhaal: Rafiki is het Swahili-woord voor vriend en dat slaat op de drie meisjes Julie, Mette en Naisha. Die laatste is een asielzoekster die met haar moeder wacht op een verblijfsvergunning. Als die wordt afgewezen, duiken ze onder en gaan Mette en Julie hun vriendin zoeken. Hoofdrollen: Live Marie Runde, Regine Stokkevag Eide, Ado Johanna Giripio, Jonathan Espolin Regie: Christian Lo Genre: familiefilm Distributie: Twin Film Release: 17 februari 2011 LaNostraVita Verhaal: Tijdens het festival van Cannes werd Elio Ger- mano vorig jaar uitgeroepen tot Beste Acteur. Hij geeft gestalte aan een bouwvakker die zijn vrouw verliest in het kraambed en achterblijft met de zorg voor hun kleine kinderen. Hoofdrollen: Elio Germano, Raoul Bova, Isabella Rago- nese, Luca Zingaretti, Stefania Montorsi Regie: Daniele Luchetti Genre: drama Distributie: Cinemien Release: 24 februari 2011 }27 Hours Verhaal: Als het geen waargebeurd verhaal zou zijn, zou men het moeilijk kunnen geloven. Toch zat bergbe klimmer Aron Ralston vijf dagen vast in een rotskloof, ver weg van de bewoonde wereld, zonder al te veel water, een mobieltje of andere hoop op redding. Hoofdrollen: James Franco, Kate Mara, Amber Tamblyn Regie: Danny Boyle Genre: drama Distributie: Warner Bros./ 20th Century Fox Release: 24 februari 2011 [01] Verhaal: Acteur Diego Luna Ytu mama también) maakt zijn regiedebuut met een film over een heel bijzonder jongetje. Abel praat niet meer sinds zijn vader het gezin heeft verlaten en uiteindelijk besluit hij zelf de rol van de vaderfiguur op zich te nemen. Hoofdrollen: José Maria Yazpik, Karina Gidi, Christop her Ruiz-Esparza, Geraldine Alejandra Regie: Diego Luna Genre: drama Distributie: Wild Bunch Release: 24 februari 2011 [03] Verhaal: Nadat ze samen drie piratenfilms hebben gemaakt, geeft Johnny Depp onder leiding van Gore Verbinski zijn stem aan een kameleon met een identi teitscrisis. Rango ziet zichzelf als een westernheid, maar het wordt lastig als hij zich ook als zodanig moet gaan gedragen. Stemmen: Johnny Depp, Isla Fischer, Abigail Breslin, Alfred Molina, Bill Nighy, Ray Winstone Regie: Gore Verbinski Genre: animatie Distributie: Universal Pictures International Release: 2 maart 2011 The Experiment Verhaal: Het verhaal is bekend van het echte expe riment, het boek van Mario Giordano en de Duitse verfilming. We zijn benieuwd hoe de Amerikanen gestalte geven aan het verhaal van een groep mannen die meedoet aan een psychologisch onderzoek dat volledig uit de klauwen loopt. Hoofdrollen: Adrien Brody, Forest Whitaker, Cam Gi- gandet, Clifton Collins Jr., Fisher Stevens Regie: Paul Scheuring Genre: drama, thriller Distributie: Benelux Film Distributors Release: 31 maart 2011 De stand van óe ster T041 Verhaal: Dit derde deel in de trilogie over een Indone sisch gezin was de openingsfilm van IDFA 2010. De hele familie ziet in tiener Tari de kans om uit de sloppen wijk te komen, maar zij stort zich liever in het nachtleven. Zowel Tari als Indonesië worstelen met hun identiteit. 'So you want something to believe in?' (Johnny Depp als Rango in Rango)

Holland Film Nieuws | 2011 | | pagina 30